Pogledaj jedan post
Old 15.01.2011., 16:16   #91
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Ta ogranicenja se uglavnom odnose na centar grada, al se jos uvijek mozes dovest sa autom sa crvenom vinjetom 1km do centra pa sjest na tramvaj ili otic pjeske.
Ima znak na ulazu u zonu, i za koje boje vinjete je dozvoljeno...sve više izbacuju crvene i dopuštaju samo žute i zelene.

Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Mislim da kosta 4-5 eura, kupuje se samo jednom, i da bi ju dobio moras donijet rezultat tehnickog pregleda vozila. Meni su je na servisu dali besplatno.

Mislim da svaki auto sa katalizatorom zadovoljava uvijete za zelenu vinjetu.
Ne laži matere ti! Nema plakete za đabe .....zbog toga jer mora ima žig uprave koja ju izdaje ( osim ako servis nije platio za tebe) i MORA SE PRAVDAT!
Vinjeta košta 5€ točno! Određuje se prema euro normi u koji ti spada motor za što imaju proizvođačke podatke! Tj ključni brojevi u njemačkim prometnim dozvolama! Kako ga samo drobiš bez veze!

Quote:
crótach kaže: Pogledaj post

Sto se poreza tice, on je odredjen prema kubikazi i vrsti, otprilike 1 euro za 100ccm3 benzinca i 3 eura po 100ccm3 dizela.

Tek se za aute proizvedene nakon 2009-te naplacuje porez prema co2 emisijama.

Dakle mozes vozit korvetu iz 1980-te i placat porez po kubikazi i iza sebe ostavljat mrtvu djecicu i spaljena drvca.

Sumnjam da ce se zakon mijenjati za starije aute, svabe ipak dosta pate na oldtimere i "klasicne" aute.
isusa ti kako drobiš pizdarije!
Ja bi volio da je porez 3€ za započetih 100ccm za diesela.....platio bi umjesto 420€ poreza samo 75!

Porezi su za benzince počev od 6,75€ do čak 49,60€ za započetih 100ccm zapremine!

Oldtimeri paušalno 191€ na godinu!

Za dizele je od 15,44€ - 73,50€ za započetih 100ccm zapremine godišnje!

http://www.bmw-inside.de/service/steuertabelle.html


Tako da prestaneš dojit korisnike foruma potpuno krivim informacijama!

A da će i HR uvest te eko vinjete , HOĆE ....jer je to inicijativa EU komisije zbog zagađenja gradova mikročesticama za koje optužuju automobile ( prašina od kočnica guma i iz ispuha) a ujedno tako političari nastoje pridobit građne na korištenje skupog i neefektivnog javnog prijevoza, te kupovinu novih vozila, jer eto njemačka industrija je ono što sam odavno tvrdio, 80% ovisna o proizvodnji automobila!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline