Pogledaj jedan post
Old 17.11.2006., 16:48   #10
Vlasnik sam Xantije od 3/2005. Kad sam kupio auto imao je 77000 km, sada je na 100000. Na proljece sam stavio plin (1.8 16V motor, 2000g). Auto je uvezen iz Italije.

Svakako gledaj modele iza 98 godine. Auto jos ima original diskove, auspuh, nigdje nije hrdjav, unutrasnjost je ko nova (tj. bila bi da ga operem ).
Odlicno ide, prilicno prostran.

Kad sam kupio auto napravljen je veliki servis motora + zamjena kompjutera poluautomatske klime (novi kosta sa zamjenom oko 1500 kuna, ali sam kasnije saznao da se stvar da popraviti zamjenom nekog tranzistora unutra)

Dosadasnji kvarovi:
- desni podizac stakla (500kn rabljeni, montirao sam)
- zamjena 4 kugle (ako neznas kaj je to, to ti je nesto kao amortizer, da neidem u detalje) - stavljene rabljene za 250kn/kom ukljuceno punjenje dusikom - rekao bih da je ovo kvar zbog stajanja auta u autosalonima i mojeg pocetnickog neznanja
- ciscenje kontakata u rucici zmigavaca (napravio sam)
- podmazivanje brave na gepeku (napravio sam)
- ciscenje motorica ler-gasa (napravio sam)
- predihtavanje gumica na jednom zadnjem amortizeru (cca 250 kn)
- pritezanje lajtunga hidraulike (badave, platio covjeku cugu + 200 kuna iscurjelog ulja)

Ja sam zadovoljan kupljenim. Istina je da su dijelovi skupi, ali uz malo truda i za to se nadje rjesenje (zamjenski dijelovi, rabljeni, slovenija, austrija). Hidraulika je ok (dobro sve provjerit prije kupnje), jedino sto moras imati na umu: ako vidis da kaplje, odmah u servis i ne diraj ako neznas kaj radis (kao ja ). Nije skupo, ali imas problema ako kapanje postane curenje. (ne brini, ne desava se svaki dan )

Javi se na PP ako trebas vise Infa.

XM novijeg godista je isto OK, ali mi je ipak bio malo prevelik ....
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom