Tema: Kajmak
Pogledaj jedan post
Old 09.09.2003., 10:00   #5
hm probat cu..
kad se u bosni na pijaci (placu) kupuje kajmak generalno se misli na domaci mileram.. to je ono sto se skida sa mlijeka nakon kuhanja...(to ima cvrstocu nekog pudinga... dakle prilicno je tecno)
kad se u srbiji kupuje kajmak misli se na neku smjesu izmedu putera i milerama... u cvrstom je stanju i moze se mazati na hljeb...
(u sarajevu smo u ratu kajmak pravili mjesajuci ulje i feta-sir.. nakon stajanja to ima neki smek kajmaka.. al naravno to nije ni bliiizu)
onaj vlasicki kajmak koji se proizvodi u nekog mljekari oko travnika (ne znam joj ime) je isto cvrst.. ima sllican ukus kao srbijanski kajmak, al nema onaj miris...(doduse naravno da mora postoja razlika izmedu necega pravljenog u domacinstvu i pravljenog u mljekari)

kod mene se u kuci jako rijetko kupuje vlasicki sir.. to jedino ako ne uspijemo kupiti sjenicki sir.. oni su slicni, samo sto sjenicki uspijevamo kupiti od nasih poznanika iz sandzaka koji prizvode sir (na zalost oni se ne bave proizvodnjom kajmaka) svake godine za stalne musterije i kvalitet nikad ne varira... i odlican je..
vjerovatno postoje i ljudi iz travnika koji odrzavaju kvalitet sira, medutim nekako je bas kocka kupiti na pijaci travnicki sir...


e sad bih mozda jos mogla pomenuti (kad smo kod proizvoda od mlijeka pravljenih u domacinstvu), moji cesto kupuju sjenicke paprike... to su skroz ljute paprike u kojima je mjesavina sira i kajmaka... tu naravno i sir i kajmak budu ljuuutiiii.. brr.. ja to nikako ne volim

e slovenci su uradili odlican film Kajmak i marmelada sa Brankom Djuricem u glavnoj ulozi... pa ako budete u prilici pogledajte to.. (novi je film.. bio na ovogodisnjem SFF)
heureka is offline  
Odgovori s citatom