Pogledaj jedan post
Old 12.05.2014., 22:12   #44
ja sam sa sela, pa evo ta priča da će dijete kad dođe iz škole biti samo pola dana bilo mu 6 ili7, meni je neshvatljiva, mislim da ni jedno ni drugo nije spremno da bude pola dana samo u stanu recimo ovdje gdje ja živim to je jako neuobičajena situacija

kod nas ovi prvačići što idu u devetogodišnju, njih učiteljica mora po zakonu na izlazu predat odrasloj osobi, a ne da ih pusti same nipošto, npr mali susjed poslje škole ide u vrtić i roditelji ga kupe iz vrtića kad idu sa posla, mada imaju opciju baka

ako je dijete hiperaktivno (ima ustanovljenih poteškoća sa koncentracijom) ili ima sporiji napredak u govoru, to nisu bezveze razlozi za pomaknut školu, ali mislim da to nije nešto što će promaknut stručnjaku, ne mislim na one na razgovoru za prijem, već stručnjaku koji prati djetetovo napredovanje na polju sa poteškoćama, koji je adekvatan da da neku evaluaciju jel dijete sposobno pratit nastavu

a ako sad sa 6 nije mirno da sjedi dugo, ne znači da neće biti za pola godine, djeca rastu, napreduju i kad su potaknuta prihvaćaju nove okvire

neki razlozi koje navode mame, nije emocionalno zreo, ovo ono, nekako mi zvuče prezaštitnički, neopipljivo.... ja i danas nisam baš emocionalno sazrela baš ono baš za svoje godine neki smo jednostavno takvi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom