Pogledaj jedan post
Old 30.08.2007., 09:23   #57
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Ako ima 6 zemalja to je šest klubova u ligi prvaka+7 u kup Uefa.Dakle 13.klub od 20 ide u euro kupove plus prvak nacionalne lige.E pa nije valjda da ne bi imali dva kluba unutar 13 klubova(da ostanemo na istom,ako se broji i Hnl prvak) u ligi s Austrijom,Češkom Mađarima,Slovencima,Bih...
Male zemlje s druge strane imaju natjecateljske utakmice i osigurano bar jedno mjesto u Kupu Uefe,a vjerojatno još jedno jer ako ne mogu biti 13. u Srednjoeuropskoj ligi od 20 ne treba im igrati nikakve eurokupove.
I ovako smo svi skupa u banani...a ne samo neki od klubova koje si naveo.
To je interes svih tih zemalja da se hvata priključak sa zapadnom Evropom.
Dakle neka Rijeka bude 13. u toj ligi i ide u Kup Uefa...
Prijedlog je uravnotežen za sve,budi bolji i ideš naprijed,ako ne bori se da ne budeš baš zadnji.
jesi brz a ja baš prepravljam svoju poruku pa evo nove :

Quote:
Plominjan kaže: Pogledaj post
Znači mi bi u toj srednjeevropskoj ligi imali četri kluba i njihov redosljed bi bio npr.
1.Dinamo
2.Hajduk
3.Rijeka
4.Sl. Belupo

Dok bi u I:HNL bio npr.
1. Osijek
2. Varteks
3........

I sad Dinamo u kvalifikacije za LP
Osijek u Kup UEFA
Varteks u Intertoto
jednostavno bravo

Rijeka,Hajduk,Slaven u bananu

Dobro sad ćeš mi napisat da bismo imali 3 predstavnika u LP i 3 u kupu UEFA
-kao šta imamo u košarci koja je dobar primjer da sa jačom ligom,nemožemo jednostavno usporedit reputaciju košarkaških klubova u toj NLB Ligi ili ovih klubova šta bi igrali u srednjoevropskoj kojima je najveći uspjeh 1.kup velesajamskih gradova i to 1967. dok košarkaški klubovi u NLB ligi imaju preko 20 evropskih trofeja što znači sabijanje kvalitete u jednoj ligi pa svejedno nedolazi do probitka naših klubova a ni stvaranja novih igrača ni novih centara košarke čak štoviše neki jaki centri nestaju..a šta se tiče gledanosti više gledatelja je nakraju pratilo Razigravanje za prvaka hrvatske nego NLB Ligu
I jednostavno je bezveze razgovarati o nekim kvotama sa ulaskom u razna evropska natjecanja kad ta ista UEFA nepriznaje nikakve regionalne lige .
Plominjan is offline