Pogledaj jedan post
Old 01.10.2009., 07:50   #266
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Mogao bih i ići pasus po pasus ali bulls*it detektor mi je na visokoj skali pa ću te samo pitati da li je dovoljan jedan musliman bombaš-samoubojica da se zapitamo kakva je to vjera kojoj je potrebno ritualno samubojstvo u dokazivanju svoje vjere, ili skraćeno, mogu li na osnovu jednog ekstrema ocjenjivati sve pripadnike jedne vjere?

Naravno da ne mogu stoga razmisli koliko štete činiš ovakvim nesuvislim upisima vjeri koju toliko cijeniš i braniš.
Roy slažem se da se ne treba generalizovati i ja to trenutno uopšte ne činim ali mi se to redovno trpa u usta.Ja jasno navodim primjere i drugih neozbiljnosti i prevara (svoje vrste) sa npr. djelom 'Skrivena povjest ljudske vrste' u kojoj su jasni primjeri neravnopravnog selektiranja i odbacivanja itekako validnih nalaza koji se nisu slagali sa TE.Sve to onda čini jedan skup prevara i obmana zbog kojih ja onda sa razlogom kažem da tim znanstvenicima i toj nauci - ne vjerujem.Eto,nije samo fokusiranje na jedan slučaj kako rekoh nego na više.I tu onda nema mjesta nikakvom optuživanju mene za generalizaciju.Da se već jednom razumijemo po tom pitanju.

Drugo,islam kao vjera nema ništa protiv znanosti ali ima protiv laži i prevara ma o čemu da se radilo.

Pozdrav.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom