Tema: Biti Krotak
Pogledaj jedan post
Old 15.01.2012., 16:49   #46
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Ama ti se ne slažeš sa istinom u vezi objašnjenja VRLINE kao što je krotkost.
Učinila si dvije očite pogreške. Jednu duhovnu i jednu logičku.



a)
Duhovna pogreška ti se sastoji u tome što si ISKLJUČIVO negativno
tumačila etičku i duhovnu vrlinu kao što je krotkost

b)
logička je pogreška nadovezana uz taj pogrešan ''negativistički ''metod
Tim pogrešnim zlonamjernim tumačenjem konstruirala si strašilo (strawman)od vrline kao što je krotkost.

Ti a i neki drugi ovdje nastavili ste se rugati tom strašilu koga ste sami kreirali stvorivši iluziju kao da si točno definirala što krotkost doista jest i da tvoje iskonstruirano strašilo koje samo liči na čovjeka doista i jest čovjek.
(tj po tebi je krotkost dresiranost, pasivno omogućavanje manipulacije itd)

Niže ću točnije objasniti što je pozitivna vrijednost krotkosti i zašto je
ona vrlina
Prije svega pretpostavljas da je "krotkost" vrlina, ja se s tim nikako ne slazem i objasnila prije zasto. Stoga nema nikakve "duhovne" pogreske, niti takva pogreska postoji, kao sto nije niti logicka, pache ti si taj koji cini logicku pogresku apelirajuci na "zlonamjernost" tumacenja, kao da to konstituira neki argument u prilog tvoje tvrdnje.

Postoje i neki drugi pomovi, koje ti zelis podvesti po krotkost, a to su umjerenost, uljudjenost...

I tako nastavljas i dalje pokusavajuci nekako napadom ("neki se rugaju ovdje") skrenuti sa cinjenice da o krotkosti za koju tvrdis to sto tvrdis, nisi nista rekao u prilog, kao sto sam ja rekla zasto smatram krotkost - ukrocenoscu, dresiranoscu i svakako pasivnoscu. I kako se dalje diskusija odvija, postaje jasnije da ti pod krotkoscu (iako izbjegavas reci direktno) vidis upravo tu religijsku dresuru, koju sam odmah na pocetku napomenula i kroz koju gledam ovaj pojam. Postoje i neki drugi pojmovi, koje ti zelis podvesti pod krotkost, kao sto je umjerenost, uljudjenost, samozatajnost...


Quote:
Praus - Koristili su ga liječnici kao pojam za lijek U PRAVOJ MJERI .
Zapravo i nisu: it typically was used in the Greek world to describe the condition of domesticated animal, a ako se radi o ucenku onda se od njega trazi da se "podvrgne volji ucitelja". Inace je engleski prijevod "meekness" sto znaci "krotkost", i upravo takvo stado se zeli u NZ.
Stoga nemoj izokretati rijeci.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 15.01.2012. at 17:07.
blue bird is offline  
Odgovori s citatom