Pogledaj jedan post
Old 03.02.2013., 20:22   #21
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne pokriva, tko pokriva liječničke za vozački?
Nabrijan sam jer ljude prave budalama. Što se može otkriti za 40 kn? Pregled na kojem bi se nešto konkretno moglo napraviti košta bar 10 puta više, a je'l ima smisla te troškove tovariti roditeljima uz sve ostale? Laptop kupi jednom, i to bez liječničke potvrde.
pregled specijalista medicine rada i sportske medicine te ekg sigurno koštaju više od ovih 40kn koje roditelj plaća
ekonomska cijena pregleda specijaliste u bolnici kad se dođe bez uputnice je 120kn, za ekg ne znam.
tako da netko mora pokriti razliku od 40kn do pune ekonomske cijene, pretpostavljam da je to HZZO.
a stetoskopom i ekg-om može se dosta toga otkriti.
ne znam što bi ti još drugo radio u okviru sistematskog pregleda, i uz koje obrazloženje?
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
A možda su u šumi.
Nego tko je odgovoran, da nisam možda ja, ili mali zeleni?
Ti ljudi su rekli da su oni zdravi i da se mogu profesionalno baviti nogometom, njihov pregled sigurno nije bio 40 kn.
liječnik procjenjuje trenutno stanje pacijenta u sadašnjem vremenu, vremenu kada ga pregledava.
liječnik nikako ne može predvidjeti buduće stanje pacijenta, hoće li on ili neće pokupiti virozu i možda razviti i miokarditis i hoće li ili neće umrijeti od iznenadne srčane smrti uz anatomski i fiziološki zdravo srce.
liječnik može jedino biti odgovoran ako nešto previdi u tijeku pregleda, ako recimo ne vidi nešto na ekgu ili ne čuje jači šum na srcu i retrogradno se utvrdi da je baš to stanje uzrokovalo smrt sportaša.
dakle, ne možeš tvrditi da je liječnik odgovoran za svaki takav nemili događaj.
tisi is offline  
Odgovori s citatom