Pogledaj jedan post
Old 08.03.2013., 14:43   #3108
Quote:
Pharia kaže: Pogledaj post
Imam ovakvu situaciju.
Vlasnica sam 3 parcele u nizu i za gradnju sam imala slijedeće građevinske dozvole:
-preko 1.i 2.parcele građevinska za 1 kuću
-preko 2.i 3. parcele građevinska za drugu kuću.
Mi smo te dvije kuće spojili u jednu (izgrađena preko 1. i 2. parcele), i u konačnici je kuća u gabaritima manje nego je zbroj te dvije građevinske za koje je plaćena i vodna i komunalna naknada.
Kuća je ucrtana u svim dokumentima i na njoj je i hipoteka banke, a jedina primjedba je da nema uporabnu dozvolu.

Zanima me moram li ja zatražiti legalizaciju tog objekta i što će se dogoditi ako to ne učinim?
Ne zanima me njihovo objašnjenje što se može dogoditi, kao na primjer da se neće moći prodati ili da je banke neće htjeti uzeti pod hipoteku, već me zanima šzo kaže zakon šta će biti sa takvim zgradama koje su upisane u sve dokumente.
LP
Dvije kuće ste spojili u jednu, a koja gabaritima ne odgovara jednostavnom "zbroju" tih dviju kuća koje imaju dozvolu. To je dovoljno - objekt je nelegalan, građevinske ne važe. Treba legalizirati.
Osim arhitektonske snimke, platiti ćete još samo "naknadu za zadržavanje bespravno sagrađene zgrade u prostoru" pošto ste kroz građevinske već platiti komunalni i vodni.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom