Tema: Split
Pogledaj jedan post
Old 22.05.2007., 14:11   #16
Inace....
Sto se kupanja tice, Split te bas nece usreciti u tom pogledu. Ja se tu ne kupam pa nemam bas neke savjete.
Sto se tice nocnog zivota i ispijanja kava, kafici po getu su skroz ok, vikendom ugl. puni. Meni osobno najdrazi kafici po gradu: Porta, Dante, Fluid, Puls, Luxor (na Peristilu), St Riva.... The Ghetto bi ti mogao biti zanimljiv, a i vikendom se tamo zna zalomiti totalna akcija, ali je kafic u principu rupa. Za popiti kavu simpatican je i Zbirac na Bacvicama. Gotovo svaki vikend imas neki party u gradu, no ne znam sto slusas pa mi je tesko preporuciti ti prikladno mjesto. Imas i dosta fensi smensi mjesta (Tropic, Vanilla, Tribu, opcenito kafici na Bacvicama) u kojima ja osobno nikad nisam bila jer mi se tamo pusta koma glazba i ne odgovara mi takav djir pa ono.... Naglasavam da je ovo cisto moje subjektivno misljenje i nemam namjeru nikog vrijedjati (ako netko tamo izlazi.... je l').
Sto se tice znamenitosti, uglavnom je sve receno, cijela Dioklecijanova i muzeji.
Sto se transporta tice, mozes sve pjesice, radi se o malom gradu i stvarno je sve blizu. Inace je autobusna karta u jednom smjeru 9 kn, na trafici 1-2 kn jeftinija. Taxi nije toliko skup koliko ja znam. Nas je jednom od ul. Domovinskog rata do Zente (udaljenost cca. 25 min hoda) prevezao za 40 kn, a buduci da nas je bilo 4 u taxiju (sto znaci da je svatko dao po 10 kn), cijena nam je bila ista kao da smo isli busom. Radilo se o tri ujutro kad busevi ne voze, a nije nam se dalo gubiti vise od 20 minuta na hodanje pa ono.... Inace se uopce ne vozim javnim prijevozom, zivim u centru....
Zakljucak.... Prosecite Dioklecijanovom, uz more od rive do Zente, Znjana ili do Sustipana, popijte kavu negdje po getu, na vidilici, u Luxoru, odite na neki party (ako vas to zanima), odite u neki muzej, na Poljud, popenjite se na katedralu Sv. Duje.... Ugl. uzivajte
 
Odgovori s citatom