Pogledaj jedan post
Old 11.02.2008., 16:19   #11
Quote:
Sophie13 kaže: Pogledaj post
Imam istu dijagnozu (Spondyloarthropathia seronegativa), istu terapiju (osim Decortina) i još sam primila 3 injekcije Extencilina. Kaže mi moja imunologinja (dr. Mirna Sentić s Rebra) da je ova dijagnoza bolja od RA. Nisam ulazila u detalje zašto.

Terapija je standardna kod ove bolesti, ja sam se u početku isto uplašila nuspojava Meth-a, ali s obzirom na to da mi je bilo stvarno loše (i nisam se mogla kretati) nisam baš imala izbora, i sad već koristim tu terapiju 3-4 mjeseca. Moram priznati da mi je bolje, naravno, ako ne popijem svoja 4 Indometacina dnevno osjetim automatski bol u kralježnici i kukovima, inače me gotovo ništa ne boli.

Trebalo bi se dosta kretati, ali ja opet radim posao na kojem uglavnom sjedim i tipkam, ali trudim se makar 15 minuta dnevno voziti sobni bicikl. Prestala sam ići autom na posao kako bi što više hodala (Kod ovakve bolesti i male stvari znače puno). Koliko sam uspjela pokupiti iskustva drugih ljudi s ovom bolešću - nikad se potpuno nećemo izliječiti a ovi lijekovi neće pomoći trenutno nego ih treba jako dugo koristiti (godinama).
Što je to taj extecilin? Ne možeš vjerovat sve tri koje smo se javile na ovu temu, sve tri tipkamo i radimo za kompjuterom. Koja koincidencija?
Ja isto sam bila u vrlo lošem stanju, tako da sam prihvatila terapiju i podnosim je jako dobro. Zadovoljna sam što je to samo 1x tjedno. A koliko ti imaš godina, ako nije tajna i koliko godina/mjeseci boluješ od spondiloartropatije? Koliko češto moraš ići na kontrole i vaditi nalaze? Da li moraš uzimati i kontracepciju?
Ove lijekove nažalost moramo koristiti, da nam bolest ne napreduje dalje tj. da je malo usporimo.
Ajde javi se koji put da vidimo kako ti je!
Pozdrav i čuvaj se
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom