Pogledaj jedan post
Old 12.02.2008., 20:19   #15
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Kiki-ri:
da, i moj RA muž ima u frižideru kanticu od jogurta sa žlicom zaleđenom unutra - kad mu se koljena upale onda mu je ta žličica drška za led, tako si hladi koljena. Ali ima faza kada mu paše sjedit kraj otvorene peći.

Znala sam jednu curu (odselila je) koja je od RA već bila otpisana - sa 20-ak godina jedina perspektiva joj je bila da bude doživotno skvrčena u kolicima. Onda je probala razne DIJETE, i ispalo je da je alergična na hrpu osnovnih stvari, npr. na tijesto i krumpir!!! I meso.
Mislim da joj je prijedlog za tu ekstremnu dijetu dan u... joj kak se to zove? U Zagrebu u Ilici je jedan dućan i klub, aha da: MAKRONOVA. Tamo je probala mjesec dana jesti samo na neglaziranoj riži lešano povrće i takve stvari, i skroz se otkočila, za pola godine bila je zdrava osoba, bez bolova! Bila mi je susjeda iz kvarta, pa znam.
EKSPERIMENTIRAJTE!
Evo ja čitam puno o tome, i sada ću muža mjesec dana staviti na ALKALNU DIJETU.
Znate šta je to? Ima hrane na koju naše tijelo reagira kiselo (meso osim piletine i ovčetine, od povrća zelje, grah... ma postoje popisi) i hrana od koje tijelo ima alkalnu reakciju (mlijeko, jogurt, maslac itd.). Po nekim izvorima RA se pojačava kod "kisele" hrane, a smanjuje alkalnom. Skupila sam po NET-u recepte i jelovnike, pa probaćemo.
Izgleda da RA ima veze sa rubeolom. Muž je sa 14 god. prebolio rubeolu, sa 18 mu je dijagnosticiran RA (ali počeo je sa 15). Ima veze i sa CJEPIVOM PROTIV RUBEOLE. Ako alkalna dijeta neda rezultata, tražit ću po alternativi dalje - jer očito moderna medicina nema odgovora na RA.
Jeste li vi štogod takvoga eksperimentirali?
Ja nisam ništa još ekperimentirala sa tim dijetama što ti kažeš. Jedino znam da sam RA dobila baš kad sam bila na nekakvoj dijeti, pretpostavljam zato što mi je oslabio imunitet. A za rubeolu moram pitat mamu, stvarno nemam pojma. Ja mislim da taj RA dođe malo nasljedno, a malo zbog slabog imuniteta. A da mi je bio slab imunitet zato imam i dokaze, jer me stalno nešto hvata. Za sada mi je dosta dobro. Ustvari dobro mi je dok je vedro i burno, ali dočim se počne vrijeme mješat i kiša onda me sve boli, sva sam gnjila. Bolovi su sad minimalni, i daju se podnest.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom