Pogledaj jedan post
Old 13.03.2009., 22:41   #10
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.

Zao mi je sto ti se to desilo, ja sam kupio Astru H 03.06.2006. godine, motor 1.4, do sada je presla 63.000 km.

Nije mi jasno zasto nisi uzeo produzenu garanciju?Uopce ne kosta puno koliko moze biti korisna u slucaju nekog velikog kvara, mene je kostala 825,00 eura za dodatne tri godine, bilo je to 6.100 kuna ali vjeruj mi da vrijedi svake lipe, kcerci Astra samo stala, nazvala njihovu pomoc na cesti, dosli i odslepali auto, kcerci dali zamjenski, bio je crknio akumulator, onda plovak pokazivao pogresnu kolicinu goriva u rezervaru, narucili i promijenili, sad je poceo da krci jedan zvucnik, bas jucer bio u servisu, narucili su ga i dolazi sljedeci tjedan a u original garantnom roku (2 godine) sam imao samo neispravnu pumpu za vodu, cuo sam neki neugodan zvuk, ja sam sumnjao na kompresor za klimu, nisam bio u pravu,tako da mislim da je produzena garancija prava stvar.

Znam da tvornice u slucajevima kao tvoj u Njemackoj obicno priznaju barem 50% troskova, nerijetko i sve, Auto Bild ima posebnu rubriku samo o tome, mozda da se njima obratis?

Da, jos nesto vazno, na Opel forumnu sam citao da je garancija na motor tri godine, od ljudi koji su imali neke probleme sa turbinama na dizelima pa su im ih popravili pod garanciju iako je bilo proslo vise od dvije godine, je li tvoja Astra starija od tri godine?

U svakom slucaju trebas napisati pismi Opelu u Njemacku, ne mozes nista izgubiti.

Sretno i javi kako si prosao, tj jesu li ti sta priznali.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom