Pogledaj jedan post
Old 14.05.2013., 16:09   #1368
Jednom prilikom sam pričao sa svećenikom o ovim stvarima. On mi je rekao da je svako prizivanje manifestacija zla koje se hrani ljudskom dušom uništavajući ga kroz psihu, i da je jedini štit protiv utjecaja zla stvaranje "duhovne opreme" kroz samodisciplinu molitve i analiziranja savjesti svojih postupaka u svakodnevnici i vjere u Boga kao jedinog nositelja stvaranja i života. [I]"Vaša riječ neka bude: 'Da, da, – ne, ne!' Što je više od toga, od Zloga je.«Glavni razlog u alijenaciji katolicizma i kršćanstva vidi u istinskom gubitku vjere u Boga i zanemarivanjem molitve kao osnovnog "održavanja opreme".
Rekao je da osoba koja upoznaje vjeru u Boga ima izgrađen "štit" da nema ni potrebu pokušavati kontaktirati duhove prizivanjem jer mu se to trebalo gaditi a nije, jer sami ne posjeduju "duhovnu zrelost" pa iluziju o "pomaganju kroz moći" dobivaju od demona, koji se mogu pretvarati da im služe i mnogo stvari znati o ljudima dajući im vizije koje mogu doista i biti "točne" jer je to cijela igra opsjene, da ih učvrsti u njihovom udaljavanju od Boga.

Inače rekao je i da su duše psihički nesigurnih i slabih mlađih osoba najutjecajnije prisustvu zla jer nemaju izgrađenu "duhovnu opremu" koja se stiče disciplinom vjere i molitve i najskloniji su traženju moći kroz eksperimentiranje vračanjem jer sami ni ne posjeduju "psihičku zrelost" poštovanja prema sebi i svojim obiteljima kao prvo.

Sličnu stvar mi je ispričao i jedan kolega koji je eksperimentirao s onom vrstom magije koju je nazivao "bijela magija".Nikada u detalje nisam pričao o tim stvarima s njim kakvim se vrstama i načinu radi, kao ni ritualima. Danas to više ne radi i potpuno je priznao da da vrsta "duhovnog štita" koji vjeruje da je posjedovao je bila samo iluzija i obmana jer su sve osobe kojima je pomagao u međuvremeu se ili razbolile ili postale opsjednute utjecajem nadnaravnog da su loše završile. Postale su opsjednuti simbolima i kauzalnosti događaju na način da su u svemu tražile duhovnost do te mjere da su se bojali hodati po "lošim" mjestima jer obitava loša energija u njima, na poslu loša energija u kući loša energija, prometne nesreće, požari na električnim aparatima i "napastovanja" u snu su postali svakodnevnica. On sam je od prošle godine u jednoj vrsti izolacije i zadnji put kad sam pričao s njim mi je rekao da nema namjeru nikada više koristiti bilo kakvu "magiju" jer nikada i nije imao stvarne moći pomaganja ljudima već samo iluziju da im pomaže, a u stvari su se oni u potpunosti zbog njegove pomoći odrekli "duševnog mira" i podredili novoj gladi za nove probleme koji su ih opsjedali, u drugim oblicima i u njima su ponovno tražili moć "životne energije".

Idući mjesec ide u Njemačku na neku vrstu "čišćenja" od tih stvari i priključio se baptističkoj ili evangelističkoj crkvi jer tvrdi da nije mogao pronaći mir zbog osjećaja krivnje da je zaveo ljude na grijeh.

Zadnje uređivanje proffcad : 14.05.2013. at 16:21.
proffcad is offline  
Odgovori s citatom