Pogledaj jedan post
Old 29.09.2017., 18:14   #117
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post

To je bilo u doba nabave Skylarka i sl. Čisto vojni posao tada bez EU love i fondova.
To je bilo čisto pitanje tko će uzet pinku, i koliku...valja pitat one koji su išli tamo, šta su bile najave i očekivanja, čega su se odrekli, u korist čega, i za koliko...do mene je dopro samo fraktal informacije od jako ogorčenih ljudi, koji su se ustručavali pričati više.

Quote:
Ovo je sasvim deseto . Civilno vojni aranžman gdje je vojni trenutno i idućih pet godina sekundaran.
Nabava ide od 2014. Nabavlja se isključivo NADZORNO BPL sredstvo pomoću love iz EU fonda. Dakle protežirati će se EU proizvođač.
Što prije budemo svjesni toga, tim bolje: ova "sekundarno vojna" mantra je samo za paradu. Kad vodiš istu opremu čas u vojnom, čas u civilnom inventaru, naoko svi pokriveni, sve gladac. A izgledno da barem jedna zainteresirana strana puši debelo, a vjerojatno sve...

Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Vjerojatno to ne mozemo jer kupujemo za "tudje" pare (EU).
Ne znam koliko su rigidni ti ugovori da ih se ne može ispoštovati na način: mi s izraelcima/njemcima/japancima sklopimo širi ugovor, koji obje strane obvezuje na sukcesivnu nabavu/isporuku opreme.
U prvom "obroku" ispoštivamo EU u dijelu koji vrstom i obujmom pokriva njihova pravila igre, dalje se vežemo na onaj "sukcesivni" ugovor kojim dalje uzimamo, širimo, nadopunjujemo izvorni deal s onim što nama još treba, za druge potrebe. Izraelci će rado to podijeliti na onoliko ugovora koliko mi to tražimo, osim toga EU podmiruje onoliko koliko su odredili, sve da im mi donesemo račun na 100 BPL.

Ta ne može ti nitko braniti da od onoga, od koga po tom EU ugovoru uzmeš opremu za primarno civilnu uporabu, sutra uzmeš još 3 atomske bombe za potrebe vojske...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom