Pogledaj jedan post
Old 08.04.2011., 01:03   #18
Kako sanirati trusni unutarnji dio zida?

Kopala sam malo po temama o gletanju, žbukanju, ali nisam dobila ideju kako riješiti svoj problem.

Naime, sanirala bih zid u dnevnom boravku koji se trusi, ne znam koji je to materijal, ali izgleda ponegdje čak pjeskovito, kao prah gotovo.
Počelo je prije više godina otpadanjem boje, pa je malo po malo stiglo ponegdje i do cigle, najveća dubina od ostatka ravnog zida je oko 3 cm.
Površina nije velika, oko jednog metra kvadratnog, ali je problem što se tamo nalaze i instalacije, tj. strujni prekidač za svjetlo.

Pretpostavljam da bih najprije trebala to sve oštemati do nekog čvrstog dijela, a to su koliko vidim neke stare ciglice. (Stan je u centru, prizemno, pa su zidovi prastari.)
Međutim, bojim se da bih tako mogla proširiti trusni dio te završiti tako da štemam cijelu prostoriju, a i strah me zbog instalacija.

Postoje li neki materijali za gletanje ili žbukanje koji bi se mogli nanositi i na trusnu površinu? U svakom slučaju bih pokušala skinuti što više tog trusnog materijala.
Koje materijale uopće korisitit i kako to izvesti? Gledala sam Chromos materijale za žbukanje (fasadex...) i materijale za zaglađivanje (nivelit, fasadex, chromoterm...) te Jub mase za izravnavanje (Jubolin, Nivelin...), što od toga uzeti?

Kako početi?

Što moram znati prije upuštanja u takav posao?

Kako pripaziti na instalacije, odnosno što ne raditi sa instalacijama?
amelie_poulain is offline  
Odgovori s citatom Received Warning