Pogledaj jedan post
Old 12.03.2011., 09:35   #7
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Neće oni zaposliti nikoga izvana, to je sistem da se zaposlenima u državnim službama dignu plaće u preizborno vrijeme. Sustav funkcionira na način da šef odjela napiše koliko dodatnih radnih sati treba da se za njegov odjel napravi registar , svaki dobi sljedećig 6 mjeseci na plačiu dodatak za prekovremeni rad za navedeni posao u iznosu npr 25% na plaču .Piše se da su djelatnici radili prekovremeno na izmišljenom poslu i zaobiđu se odredbe o dopuštenom porastu plača u državnim službama u ovoj godini.Drugim rječima kupuju se glasači iz redova državnih službenika novcem poreznih obveznika.
Ministarstvo kulture i sve ustanove kojima je ono osnivač imaju sustav elektroničkog evidentiranja dolazaka i odlazaka zaposlenih. Ti se prekovremeni onda valjda na taj način računaju. Rad vikendnom koji se dodatno plaća imaju državni muzeji koji su otvoreni za posjetitelje u to vrijeme i oni koji dežuraju tada dobivaju dodatak na plaću, ali to nije izmišljeno. Mi ne radimo ni minute prekovremeno. U 15h domar cupka kod izlaza da može upaliti alarm. Ako mi je netko izmislio prekovremene, onda ih je isplatio sebi jer to ja nisam vidio.

Pouzdana evidnecija nam treba kako bi se konačno uvelo reda, revidirala sistematizacija radnih mjesta. Čudi me da sam broj zaposlenih ne znaju... to je zaista začuđujuće. Ali zbog raznolikosti službi moguće je da im nije posve jasna upravo sistematizacija (tko zna ). Bez toga nema racionalizacije po pitanju broja zaposlenih. Sva naklapanja o viškovima su i nagađanja. Znači registar nam treba jer se bez njega u reformu javnoga sektora ne može. A zašto ga dosad nije bilo, je li to izrada evidencije koja se može izvući iz postojećih i za manje para... e to je sad drugi par rukavice.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom