Pogledaj jedan post
Old 08.01.2013., 13:29   #1842
Quote:
Win-chung kaže: Pogledaj post
Ima još pokoji IT shop u PGŽ-u Malo ću offtopičariti ali!! ... Ali upaliti i pokazati čovjeku tablet u dućanu je više stvar politike firme i dogovora s dobavljačima nego do same volje prodavača. U nekim slučajevima se gubi pravo povrata robe ukoliko je bila otvarana (nedajbože da je celofan skinut s kutije!!), kod nekih uređaja se traži registracija da bi se pojavio homescreen (tipa Asus Nexus koji traži aktivaciju preko Google Play-a) itd itd. Da ne spominjem sve one ljude/kupce kojima smeta sve što je u izlogu a kamoli par puta upaljeno jer to je onda korištena roba i na to treba dati minimalno 50% popusta. Bi li ti kupio tablet koji je bio upaljen 4-5 puta, prošao kroz 10 ruku a sve što ti prodavač može ponuditi je 5% popusta i to samo u slučaju plaćanja cash-om?? Ako da - svaka ti čast, izuzetak si ali...nekako sumnjam u to.
Da ne ispadne kako branim sve prodavače, evo...prvi ću priznati da, ukoliko imam 10-ak ljudi u dućanu, neću ići paliti i pokazivati tablet i puštati ostatak kupaca da čeka 15-20 minuta više no što bi trebalo. Ako nema gužve i ako mi sam tablet to dopusti, nema problema - upaliti ću. Eto, gad sam, neka

A ontopic: da, razlike postoje između 7 i 8 incha. Meni nebitna, tebi bitna. Da nađemo tablete iste cijene, ti bi otišao na onog od 8 incha i single-coreom a ja na manjega ali s dual-coreom. Razlike u stajalištima i potrebama - that's all.
znam da postoji još pokoji IT shop, no, pgž je povelika a ja sam uglavnom orjentiran na one u rijeci. a kako su cijene u pravilu više nego u zg, onda niti ne kupujem ako nije hitno.

politika trgovine/vlasnika je takva da, ponavljam, osim u čipoteci (gdje mi je čovjek predamnom skinuo celofan i upalio tablet) i u linksu gdje je tablet bio upaljen, _nitko_ nikada nije htio upaliti ili samo izvaditi ga. one izložene u expertu, u toweru ne brojim jer su tamo samo za "lijepo vidjeti". na upit o paljenju samo što me nisu izgurali van. toliko o "politici".
prodavači uglavnom ne nude popuste u trgovinama jer su tamo samo prodavači i za bilo kakav popust "trebam pitati gazdu", a gazda je češće puta matun nego netko tko je spreman na dogovor. dakle, NE kupujem otvorene proizvode jer ih prodaju po istoj cijeni, tako da nisam lud da kupim nešto što je brljano i povlačeno po stotinu ruku za iste novce.
no, možda nabasam i u trgovinu gdje ti radiš, pa mi pokažeš tablet ili dva... ;-)

što se tiče inča i procesora, vrtimo se u krug. MEMORIJA je najbitnija. tj. količina. meni.
što se ekrana tiče, nije uvijek veće=bolje, a procesor je bolji višejezgreni, normalno, no, ovisno o korisnikovim navikama i očekivanjima od tableta, često je isto tako nebitan.

brojke su brojke ali svakodnevni rad je nešto sasvim drugo.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is online now  
Odgovori s citatom