Tema: Sapuni
Pogledaj jedan post
Old 07.06.2009., 11:52   #143
Hladno cedjenja biljna ulja su nekada sa veoma jakim mirisom koji je tesko pokriti u sapunima. Koristimo biljna ulja prehrambenog i kozmetickog kvaliteta i za izradu prirodnih sapuna su odlicna. Treba razlikovati pojmove prirodna i organska kozmetika. Od organskih ulja koristimo samo kokosvo ulje koje je inace vrlo tesko naci u Srbiji. Nasao sam ga u Beogradu u prodavnici zdrave hrane i to po ceni od skoro 3 Eura za 200g ulja.
Etarska ulja koja koristimo su odlicnog kvaliteta i sluze pre svega da sapuni lepo mirisu, a sigurno da imaju i pozitivno terapeutsko delovanje. Trenutno imamo etarska ulja Eukaliptusa, Mente, Ruzmarina, Zalfije, Limuna, Narandze.
Kao primer koliko “verujemo” nasim sapunima navescu vam podatak da naseg dvomesecnog sina kupamo sapunom dobijenim od 90% maslinovog ulja i 10 % kokosovog ulja bez ikakve dodate boje ili mirisa.
Izrada sapuna je nas hobi i pre svega moja porodica i moji prijatelji ih koriste. Ono sto ostane od izrade sapuna nudimo za prodaju, ali stvarno nemamo velikih ambicija da to preraste u neku veliku proizvodnju. Svaki sapun je prosao kroz nase ruke kako bi bio oblikovan i to zadovoljstvo se ne moze uporediti sa masovnom proizvodnjom.
PlantPlus is offline  
Odgovori s citatom