Pogledaj jedan post
Old 12.08.2009., 15:26   #15
moja ga je sestra pila na preporuku liječnika. bila se poslije trudnoća jako zdebljala, hormonalni poremećaj još dobila, prijetio joj je šećer i visoki krvni tlak i išlo se valjda na agresivno skidanje kilaže.

uglavnom, nije se skidala s wc-a iako je regulirala ishranu. jedno dva mjeseca ga je pila i izgubila je nekih 15 kilograma. još je bila regulirala i ishranu (dobila je u bolnici dijabetičku dijetu do 1600kcal, ako se dobro sjećam). poslije toga joj je doktor rekao da ga i dalje može piti, ali ona je odustala. skinula je još 15 kilograma s dijabetičkom dijetom i vježbanjem u neka 3-4 mjeseca i vratila se na normalnu kilažu.

ono što je njoj kod xenicala bio najveći problem jest probava. iz nje se doslovno cijedilo ulje. nigdje nije mogla ići bez uložaka i to pravih, debelih uložaka, neka je smanjila unos masti u organizam.
a koliko sam skužila, xenical ne topi mast koju čovjek ima nego mast iz hrane odmah izdvaja iz procesa probave i tjera van.

ja sam se isto savjetovala sa svojom doktoricom oko xenicala i iako mi ga je preporučila, odlučila sam skidati kile "normalno" - dijeta i vježbanje. ne da mi se još nečim maltretirati organizam. dosta sam mu naštetila dosad, vrlo vjerojatno i dugoročno.
little.owl is offline  
Odgovori s citatom