Pogledaj jedan post
Old 13.04.2005., 16:31   #63
Quote:
penelop@ kaže:
Ja sam isla na vjeronauk i u crkvu, pjevala u zboru, citala molitvu vjernika... Mozda se varam ali mi se cini da su prije 20-25g svecenici bili blizi narodu ili sam samo bila mlada i naivna.
Nekako mi vise ne ulijevaju duhovnost ljudi koji se voze u skupim autima i koji naplacuju sve zivo (od krstenja preko blagoslova do pogreba) a sad imaju i drzavnu placu.
Ne slazem se ni sa zabranom kontracepcije i stigmatizacijom umjetne oplodnje. Od kud im pravo da traze da se sve pusti prirodnim putem a u isto vrijeme idu doktoru i lijece se
Ako sve treba biti bozja volja zasto osudjuju iskljucivanje sa aparata one amerikanke?
Ne vjerujem vise u crkvu i mislim da joj nije mjesto u skoli.

Slažem se da bi bilo dobro da svećenici i vjeroučitelji bolje razumiju to o čemu pričaju. No to je od osobe do osobe.
Ne možemo zbog lošeg predvača ukinuti predmet.
Ipak je dobro da djeca bar negdje čuju da ima još nešto osim ovoga što se lako vidi, da ne pomisle kako su tuđe tvorevine i ograničena materijalističko-strojna poimanja svega oko nas i nas samih stvarno istina.

To je nelogično. (prirodni put i liječenje)
Ali to nigdje Bog nije rekao. To su samo pogrešni ili točni tumači nekih ljudi.
Ja jesam za zabranu kontracepcije, ali ne kondoma i prekinutog snošaja, nego abortivne kontracepcije.
Također smatram da čovjek treba biti svjestan šta znači vođenje ljubavi i mislim da ono treba biti čisto, potaknuto ljubavlju, a ne u lošim mislima.
To je ono što određuje dal je nešto grijeh ili ne.

Zato jer je to bilo mučenje. Ne možeš nekoga pustiti da umire od žeđi i gladi i to samo zato jer je nemoćno da se samo pobrine za te potrebe.
Ako su već mislili da takva pomoć (aparati) pri življenju njoj smeta i ona to ne bi željela mogli su joj bar dati neki otrov da se ne pati.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom