Pogledaj jedan post
Old 08.04.2017., 20:56   #1184
bol u oku

Pozdrav svima...
Vidim da ovdje ima (ili je nekad bilo) i forumaša stručnih u području oftalmologije, pa molim za pomoć ako tko može/zna...
Nešto više od dva mjeseca imam bol u L oku i okolo oka - nekad više boli oko sljepoočnice, nekad prema nosu, a nekad u samom oku bol. Cijelo vrijeme je prisutna, barem tupa bol, a često je to i jače - probadajuća bol. Najviše je kod sljepoočnice i unutar/iza oka.
Termin za oftalmologa sam dobio tek u lipnju pa sam išao privatno prije.
Prvi je rekao da je malo oko crveno (blagi konjunktivitis), a da je bol od dioptrije i astigmatizma (na oba oka - dioptrije ali od -0.5 do -1.0). Dao mi je Lotex.
Po javljanju doktoru opće prakse - promijenio je Lotex u Maxitrol, a sumnjivo mu je da bi takav tip boli bio od tako male dioptrije. Potrošio sam već 2 Maxitrola. Bio kod drugog privatnog oftalmologa - opet sve uredno, dioptrija/astigmatizam vrlo slično izmjereni. Umjesto Maxitrola veli da koristim 2 tjedna Yellox. Kod oba oftalmologa tlak je bio 18.
Sad nosim naočale, trošim Yellox (imam još par dana), no stanje je isto. Svaki dan bol u oku koja je nekad jača, nekad slabija. Počinje od jutra, traje do navečer i prisutna je po noći - samo nije tako jaka pa mogu spavati. Kod naglije promjene smjera oka ili nagle promjene svjetla jače zaboli. Osobno sam pomislio da je problem očni živac, no oftalmolog veli da nije (nije upaljeno ono što on može vidjeti u pozadini). Također, boje vidim normalno i mislim da nisam izgubio na kvaliteti vida u odnosu na stanje prije svega ovoga.
Sad si razmišljam da nakon prestanka Yelloxa, a prije famoznog 6. mjeseca odem na OCT pregled gdje će detaljnije pogledati taj živac... Ne znam da li je to potrebno, no nemam više ideja...
nikola555 is offline  
Odgovori s citatom