Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 12:48   #6
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
To što je "nedobavljiv", to nije nikakvo čudo: proizvođači znaju koristit mali milijun varijanti istog sklopa u različitim serijama istog modela, bez veze kompliciraju stvari. Serviserima se, ako ih i imaju na lageru, ili mogu naručiti, rezervni dijelovi nude po basnoslovnim ciframa za banalne stvari, na koje ni serviser, ni kupac ne bi prostali: nekakav kabelić od ekrana i slično znaju cijeniti na desetke eura, ekran od 100€ naviše...plus rad, toliko laptop ne vrijedi.

Probaj i preko njuškala, dalje imaš ekipe koja otkupljuje stare, pokvarene laptope, pa ih rastavlja i prodaje u dijelove (tako se više zaradi)...

Svakako neko rješenje počni tražiti odmah: to što su ti na servisu rekli, to je istina: jednom kad ode taj "ležaj", samo je pitanje trenutka kad će stati. Ponekad pomogne kratkoročno kap ulja na osovinu, ali to je kratkog vijeka...

Ironija. Zamjenski laptop preko kojega vam pišem ovo star je 10 godina (Fujitsu Siemens Amilo) i nikada nisam imao kvarove hardvera na njemu, a ima slabije performanse od HP Paviliona i manje memorije. Nevjerojatno je koliko je njemačko japanska tehnologija bolja od američke očito sklepane u Hong Kongu, a laptop je čak bio jeftiniji od ovoga koji sam kupio 2012. godine. Ovi čak nisu više niti partneri, a laptop šljaka bolje od HP-a, na kojemu svaki čas nešto pukne. Počni od metalnog ruba na tastaturi, do plastike iznad ekrana. Toliko je sve krhko da ti ode začas, a 6500 kuna. Na ovom starom komponente još rade kao nove, od rashladnog uređaja do procesora i grafičke, a vanjska građa je toliko čvrsta da se moraš ono, stvarno potruditi da ga razbiješ izvana, eventuralno uzeti čekić pa ga razbiti, ali toliko lud ipak nisam.

Ne znam, probat ću se raspitati još. Uzet ću u obzir i savjet koji si mi dao. Uglavnom da, laptop mi se opet počeo gasiti nakon nekog vremena, mada ventilacija "kao" radi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom