Pogledaj jedan post
Old 02.03.2011., 14:58   #15
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mogla koristiti prvu mjeru ako nemaš iskustva u struci, jer vidim da su ekonomiste upućivali na tu mjeru, a i oni spadaju u kategoriju kojoj ne treba staž za stručni ispit.
Jesi sigurna za ovo boldano? Jer ako imaš samo i mjesec dana radnog iskustva izvan svoje struke, kažu da ne možeš koristit tu mjeru po novom zakonu. Sufinanciranje zapošljavanja mladih osoba bez radnog iskustva.


Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa - se može dobiti samo ako struka zahtjeva stručni ispit? Odnosno piše na hzz..

Quote:
Osobe koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit, odnosno obavezno imati odgovarajuće radno iskustvo, su osobe visoke stručne spreme, više stručne spreme (pravnici, liječnici, veterinari, stomatolozi, građevinari, arhitekti i dr; sve osobe koje u državnoj upravi moraju imati staž radi polaganja stručnog ispita), osobe srednje stručne spreme (medicinske sestre i sl.), odnosno osobe iz strukovnih škola koje polažu majstorski ispit.
Ima di detaljnije navedeno koje su to struke jer ja nisam siguran za svoju. Odnosno mislim da netreba ali me zanima ovo odgovarajuće radno iskustvo šta je gore navedeno.

Još me zanima jel se ovaj poticaj može dobiti iako recimo moja struka ne traži polaganje stručnog ispita ali uspijem nać radno mjesto za koje je potrebno polaganje stručnog ispita.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline