Pogledaj jedan post
Old 31.10.2007., 17:28   #5
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
A da nije to glavni razlog?
Nije uopce nemoguce, i sigurno igra ulogu, koliku tocno ulogu nije mi lako procijeniti... moj se brat lijeci, nazalost s prilicno malo uspjeha, a i sogorica je krenula psihijatru jer je i sama na rubu zivaca i u opasnosti da oboli (sve je spalo na nju, brat mi je vise-manje bespomocan i nesposoban za bilo sto). Dijete je sigurno pogodjeno time.

Ali, bez obzira na stanje u obitelji, kao mama dvojice djecaka koji su osnovnoskolci i koji su relativno nedavno kretali u prvi razred, ne mogu vjerovati kakve kreature jos uvijek predaju u nizim razredima osnovne skole... uciteljice se uopce ne tice zasto joj sedmogodisnje dijete place na satu, a trebala bi biti prva da to uoci, provjeri sto se dogadja i zasto i potrazi pomoc tom djetetu. Ucitelji mojih sinova, druge dvojice necaka, djece mojih prijateljica su svi ili OK ili super (s izuzetkom vjerouciteljice u osnovnoj skoli mojih sinova, koja je dvolicna histericna kokos), atmosfera u razredu je prijateljska, i djeca se nikad u skoli nisu osjecala napadnuto, neprihvaceno, "oprano," pogotovo na samom pocetku prvog razreda... bili su tada pohvaljeni za sve sto su napravili bez obzira na stvarni rezultat ako su se iole potrudili, nisu se od prvog tjedna skole vracali doma s pisankama i crtankama punim komentara "neuredno," "ne pisi preko crte," "ne pravi usi na biljeznici," "ne pricaj na satu" i slicno. Jadan mali jedva tu i tamo uspije dobiti kvacicu za nesto sto je nacrtao ili napisao. (S tim da nije nimalo neuredniji od moje vlastite djece, koja nikad nisu bila kritizirana na takav nacin zbog neurednosti.)
goblena is offline  
Odgovori s citatom