Pogledaj jedan post
Old 09.01.2010., 17:01   #10
Quote:
meteo29 kaže: Pogledaj post
..useljen sam u novi stan...jos sam jedan od rijetkih stanara u zgradi ...svim sam zadovoljan osim potrosnjom plina...dnevno sprzim 10-tak kubika plina...juzna sam strana...zgrada je relativno dobro izolirana, 10 cm stiropora, nista posebno ne puse pod prozorima....molim ako neko ima neka saznanja, dal ce se to sto smanjit, kad se svi usele i pocnemo zajedno grijat zgradu, ovako nas 5-7 grije zgradu sa 100 stanova...i ako se ovako nastavi, samo racuni za plin ce mi dostici ratu kredita
Kod vas su definitivno veliki gubici topline uzrokovani negrijanjem susjednih stanova. Naime imate sasma dobru izolaciju na vanjskim zidovima (termo fasada 10 cm) međutim unutarnji zidovi nemaju neku izolaciju, i ako susjedni stanovi nisu grijani i ako je u njima temp. u ovim zimskim danima nekih 12-13 stupnjeva dobijete uzrok zašto imate tako velike toplinske gubitke.
Jedino što još možete napraviti je da provjerite da su u susjednim stanovima prozori zatvoreni do kraja (moguće da su otvoreni na kant kako bi stanovi imali protočnost svježeg zraka radi sprečavanja kondenzacije) i da spustite rolete na prozorima do kraja kada vani počinje padati mrak. Na taj način čete smanjiti tzv konvekcijske gubitke (objašnjeno u mojim prijašnjim postovima).
Još nešto jako važno: podesite temp. u svim prostorijama ako imate termpst. ventile na zadovoljavajuće vrijednosti (opisano u mojim postovima).
Sve će vam to donekle smanjiti potrošnju ali pravu uštedu tek čete osjetiti kada se počnu grijati susjedni stanovi.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom