Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 19:45   #6
Uglavnom vikend sam proveo na Autohofu Uhrsleben na A2 blizu Magdeburga.....kad sam na koncu istovarivao u petak u EDEKA Magdeburg, jedan kolega je u ranžiranu na rampu uspio klepiti mog na rampi.....u šlepu....iskrivio nadgradnju , vrata....javim Buzdovanu....ispituje me ko da sam ja namjerno sjebo nešto....nakon što sam cijeli petak od 6:20 do 19:30 ćekao na istovar ....i bio gotov tek u 22:30 ....uglavnom trebao sam kao tovariti u Salzgitter....a neznam ni što ....uglavnom mućan razgovor s Buzdovanom.....fazit svega ....Subotu, nedjelju i ponedjeljak do 10h sam frei nekih 260 km od doma....a moram po njegovom ostat tamo .....vrata otvorena i prebačena gurtna i stegnuta da mogu voziti ....

Nema veze ionako nisam dugo bio na tom Autohofu.....ali ekipa je još ista .......Jennifer 1 i 2 obje su tu ( praktikantice) kao i Ina i Doris....petak sam bio toliko umoran da sam uspio popit jedno pifce....subotu .....s par kolega udarili po pivi ...........nedjelja laganini .....ošlo 150€ za klopu i pijaču + 50 za crne rebatinke i košulju ....

ponedjeljak točno 9:45 šaljem preko Tom Tom poruku....trebam novi nalog za vožnju ( neću ga iz principa zvat )....Buzdovan odmah zove nazad ....opet me zaje kakovo je oštećenje ......nekako nevoljko kaže ajde za Erwitte...baza.....sad već zna da gubi jurisdikciju nadamnom!

Krenem sve normališka.....kod Wolfsburga nabili se kamioni u lančani ....STAU.....idem dalje .....kod Herforda počinje veliki stau 20 Km do Bielefelda ....ma koga? čega? pa tu smo već na domaćem terenu ......desni i gas van.......ajmo na Detmold-Paderborn po običnoj pa dalje za Erwitte....
Nravno da sam javio Buzdovanu da će malo duže trajat.....na dvorištu prvo stanem i pravo kod Gabriele .....da predam izvješće o nezgodi ....dok pišem ulazi ŠEF Voznog ( i jelomićni vlasnik firme) ..." Kaj je Rudi? Bilo preusko? Jok....rekoh ja stajao i puknuo me .....aaaa...OK ...i ode ....veli Gabi ti si barem primjetio, slikao, i uzeo sve potrebne podatke, ovi novi ni ne skuže da su udareni!!!!!
Ajde riješio to ...vidim na prvm katu Buzovan i gosp. BERG gledaju ko GESTAPO preko dvorišta i pravo na moju Meri.....ja vidim ide gospodićna doma ( životna suputnica šefa podružnice u koju sam premješten) rekoh reci mu da se javim sutra danas nisam stigao .....i kažem kako nisu normalni ovi gore....a ona mi onako sitno ....neće dugo Rudi, vjeruj mi! Uto otvaraju Buzdovan i šicer Berg prozor i Berg se dere ....gospon Rudi jeste li napravili izvješće? NE, rekoh , NISAM ćekao sam da mi vi to kažete!!!!! Naravno da jesam...okrenem i idem u radionu kod šefa smjene da mi kaže gdje mu paše da mu ostavim šlepu.....onda s Meri u "kupaonicu"....pa do male Meri i vadi sve stvarčice.....poljubio sam je ..i ostavio ključ na porti ......

Utorak doma spavam....oko 10 zovem šefa ....veli zovi popodne ( jer u srijedu ionako imam poziv na sud kaj mi je susjeda spičila auto pa ne priznaje ali to je druga prića) .....ajde odoh u Hamm i kupim svoj SAT prijemnik za HTV .....ali sad kad još nemam stalni auto nema ni ugradnje.....

zovem popodne ...kaže idi obavi se kaj imaš pa se javi u srijedu...OK ....
Srijeda .....sud...pa advokatu ....pa zovem predsjednika radničkog.....rekoh ajmo obaviti onu spiku dok je sve još vruće! Ok slaže se ....nakon pol ure zove i kaže da dođem u Rheda-Wiedenbruck.....

I sad ono najvažnije ....šefica pravne i šef za personalne odnose s jedne strane ....ja i Stefan s druge.....

jedno 1,5 - 2 sata sam imao svoje izlaganje......predočio hrpu potvrda....Stefan je dao izvješće o dijagramima.....ja detaljno opisujem kako su me hebali ....prošlih godinu dana....šefica pravne na koncu crvena u licu ko zvjezda petokraka.....svega 2 puta je postavila pitanje meni ....i dobila odgovor zbog kojeg se posramila kaj je pitala ....dijagrami sve govore!
Šetfan je cima i napominje da je moj premjštaj samo PRIVREMEN....oni dvoje se itekako slažu da je privremen.... da će oni sad imat spiku s Buzdovanom i ostalim "lavonja glavonja" ......poeni su za sad moji jer sam ja inzistirao na račišćenju situacije i materijalni dokazi ( otpremnice,dijagrami, datumi i slijed događaja koje sam minuciozno zapisivao i predoćio) .....

Da bi ja na kraju rekao ono što sam dečki i vama ovdje ....8 godina sam dao toj firmi i nedam se tako lako ......šef personalne je rekao da ćemo onda ima zajednički meeting .....da se svi međusobno ispljujemo i kažemo kaj kome smeta ....kako bi se stvorila baza novi poćetak....samo mislim da je Buzdovanu odzvonilo jer su me pitali bi li ja htio tamo nazad kad nebui bilo njega ....ja rekoh ma meni on ne smeta ako se pridržava pravila igre .....ali vidim njihovu nakanu ( između redova) da mu skrešu ovlasti ( posebno je pravnica bila ljuta kad sam rekao da je on kao odobrio da vozim iznad 10 sati da bu firma platila ev. kaznu !!!!!!!)

Šef disponet ionako ide ( tako kaže i sindikalac) kao i šef regionalne podružnice.....ostaje samo Captain Chaos alias BERG!!!!!

Rekoh ja ....samo vi recite da preuzimate sve kazne i svu štetu u slučaju nećega i rekoh ja vozim kak vam paše .....e tu sam ih doćekao .....jer ako u Njemačkoj voziš više od zakona , ako dođe do nesreće osiguranje plati ali sve si naplati od tebe ....rekoh ja love tolike nemam , da imam nebi se s vama sad spikal.....

Nakon toga vani sam spikal sa Stefanom ..kaže odlično si igral ...kaže obićno ljudi potanu glasni, prijete itd ...a ti sve lijepo mino ko da vodu piješ....ode Stefan ...a ja pravo u dispoziciju ......javim se odmah .....sve lipo dobro......Wolfgang ide na godišnji pa preuzimam noćas njegovu turu za Mercedes u Bremenu i BLG Bremen.....( logisitika koja šalje kompletne Sprintere za Argentinu u dijelovima da ih tamo sastave, svakih 10 dana ide brod)

Tako da sam opet na Actrosu SO-LL 494......Ad Blue Euro 5! nadam se će se ipak situacija tamo srediti i kad se vratim nebu se nitko usudil ni pitat a kamoli da mi ponudi "potvrdu" ili tjera da vozim iznad zakona......


U 3 ujutro krećem iz Rheda-Wiedenbrucka na A2 do Porta Westfalica...pa preko Mindena...na Bassum...za Bremen ...uglavnom 4 sata do Mercedesa imam vremenski prozor 8-9 sati ....nakon toga u BLG i ako treba njonja u Bremenu ( tu mi je sestra) a ako ne .....Sulingenu na Aral pumpi ......dobra i jeftina klopica ( vozil sam tu liniju skoro 2 godine svaki dan prije) .....


Eto dečkovi moji .....ne mogu sve napisat kaj sam im izgovoril i opisal .......previše je toga.....ali mislim da će Buzdovanu prisjest njegov smijeh .. nikada se više neće smijat vozaču koji vozi po zakonu!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom