Pogledaj jedan post
Old 15.09.2007., 22:08   #11
kako smo mi došli do dijagnoze distonija?
naša prijateljica ide kod jovančevića (godine prve zašto su važne) i njemu je govorila da njena curica ima neke pokrete koji su noj čudni. on ju je mjesecima uvjeravao da je sve to normalno i ok i otišao na godišnji. na godišnjem je curicu pregledala druga pedica i rekla da mora na goljak. sad ona već mjesecima ide na goljak i ima hipertoniju, vježba i ima pomake ali još nije u fazi da ne mora više ići na vježbe. sad na zadnjem pregledu su joj rekli da bi ona već trebala sjediti samostalno (i da po tome zaostaje) a ima točno 6 mj.
poučena njenim iskustvom ja sam spomenula pedici da se naš bebač izvija (rasteže) kao na video snimci iz potpisa, ona je rekla da je on ok i da je to samo razvojna faza koja će proći i da se ne trebamo brinuti. ponovno, poučena iskustvom, mi smo ipak malo inzistirali i ona nam je dala uputnicu. mi došli na goljak i fizijatrica nam je napisala u povijesti bolesti sve stvari koje zvuče ok. uputila nas je na baby handling (jer se druge vježbe ne rade sa 2,5 mj) i rekla da dođemo nakon 2 mj na kontrolu. sad mi idemo na vježbe i svaki dan vježbamo dosta doma. na zadnjim vježbama mi je rekao da bi se on trebao okretati sa leđa na trbuh i u potrbušnom položaju hvatati igračke. moj to ne radi. prema linku poliklinike, još ni ne bi trebao to raditi (tad je imao 3,5 mj).
to je ono što me ljuti i plaši - te skale i granice kad šta dijete treba raditi. imam osijećaj da to dosta varira. ili se varam, pa krivo gledam u te tablice?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom