Tema: Rak pluća
Pogledaj jedan post
Old 26.02.2007., 15:38   #239
NEMA PREDAJE HELLO

hm
ima dosta toga. zasad koliko mi je jasno iz nalaza koje si navela doslo je do rasapa adenok. na mozak. Nazalost, ne vjerujem da se radi o nekom drugom entitetu.
zracenjem ce pokusati napraviti ono sto inace radi kemot. a dexamethasone je glukokortiko kojim pokusavaju smanjiti eksudaciju i nakupljanje likvora. samo zracenje ga moze dodatno potaknuti.
diuretici su da pojacaju izbacivanje viska tekucine iz organizma i smanje pritisak na mozak.
beta glukan je OK iako ga ja osobno ne bi primjenjivao u ovom momentu. njegovo djelovanje na stimulaciju imunoloskog sistema je oprecno djelovanju dexamethasona pa se nece dobiti zeljeni ucinak. dapace moguce je izazvati suprotan ucinak u smislu anergije stanica imunoloskog sistema (primjer bolesnika s alergijama na steroidnoj terapiji). ja bih isao na intenzivni tretman antioksidantima u ovoj fazi. vidi popis gore s eventualno polyporusom
tek kasnije bih ukljucio ostale polisaharide tipa glukana
s druge strane gore navedeni antioksidansi su polifenolnog karaktera koji bi u kombinaciji lokalnog ionizacijskog zracenja trebali pojacati ucinak na tumor a zastiti zdrave stanice.
nazalost noni ima odredeni (manji) postotak polifenola koji imaju dobar ROS ali ima i boljih.

nazalost nemam direktnih iskustava sa zracenjem. trentno pratim pacijenta s adenokarcinomom+meta pluca na kemot (3 ciklus). ovaj tjedan na redu su kontrolni pregledi i za sada na RTG se vidi regresija.
Cresco is offline  
Odgovori s citatom