Pogledaj jedan post
Old 13.12.2007., 10:36   #52
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
da mi, recimo, saturn djeluje samo ako mu je orbis 1 stupanj, npr. u nekoj tranzitnoj kvadraturi na sunce ili veneru (da, to je ono šta me sada grebe)?
hmmm... čisto sumnjam (nažalost).

dajte, žene, javljajte se. fish...itko tko se kuži u to!
Da, orbisi tranzita su 1º. To su periodi kada osjećaji, ponašanje i događaji dolaze u prvi plan, ovisno o samoj prirodi planeta u tranzitu. Međutim, tranziti djeluju i ranije, tj. u širem krugu orbisa, ali ispod "površine svijesti". Pa tako imam primjer astrologa koji pri tumačenju snova uzima orbis od 10º kada ih tumači. Dakle, radi se o energijama koje su postojale puno ranije, ali u slojevima podsvijesti i potrebno je vremena dok se spuste u svijest. Orbis od 1º je period kada taj aspekt kulminira.

Evo i trajanja tranzitnih utjecaja:

- Sunce (jedan do dva dana)
- Mjesec (dva do tri sata)
- Merkur (jedan do tri dana)
- Venera (jedan do tri dana)
- Mars (dva do tri dana)
- Jupiter (od tri do deset dana, ako je stacionaran može biti i do trideset dana)
- Saturn (osam do četrnaest dana, a kada je stacionaran može i do osam tjedana)
- Uran (od dva do dest tjedana)
- Neptun (četiri do osam tjedana, a ako je stacionaran i do tri mjeseca)
- Pluton (nekoliko mjeseci)
Quote:
zato sam pitala je li najgore imati egzaktni aspekt (pitam konkretno baš za solarne karte, znači za godišnje horoskope), i je li manje loše imati izlazni aspekt (mislim na loši - na kvadrature) nego ulazni (jesu li ulazne jače?).

OK, možda pitam gluposti, sorry... ima li nešto u tome ili je sve "the same shit"?
Najjači su aplikacioni (ulazeći), zatim egzaktni, pa separacioni (izlazeći).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom