Pogledaj jedan post
Old 27.05.2012., 22:25   #46
Quote:
jackie85 kaže: Pogledaj post
Danas, 10:30   #2
jackie85
Registrirani korisnik
 
Registracija: May 2012.
Postova: 1
dragi moji, trebam hitno vasu pomoc i znanje .. ovo je moja situacija:
imam 27 god i 100% sam invalid, u kolicima.. zivim sa svojima trenutno jer nisam samostalna (do prije god i pol sam zivila samostalno u studenskom domu).. sa svojima se nikako ne slazem, ne daju mi ni trunku samostalnosti, ni da uzmem motorna kolica da mogu sama u setnju, ni osobnog asistenta (uz kojeg bih bila samostalnija, ali njima bas TO ne pase).. inace sam studentica na ff u zagrebu i imam jos 10 ispita do kraja (pauzirala sam zbog mozdanog zbog kojeg i nisam vise samostalna jer mi desna ruka slabo funkcionira) i ni to mi nisu dali da dovrsim, jedva sam ih nagovorila uz pomoc tete. mada imam 27 god i ne trebam njihovu dozvolu.. koce me u svemu, zele da samo budem u krevetu i brane mi druzenje sa "zdravima" jer mi to daje "ideje" (o samostalnosti i normalnom zivotu) sad mi je vec toliko tu tesko da sam od stresova dobila alergije i htjela bih se sto prije maknuti odavde jer mi skodi za moje zdrav stanje i osobni razvoj pokusavam ovo skratit sto vise jer je prica dugacka.. razmisljam da zovem socijalno i da me stave u dom pa me zanima, da li mi je to jedina opcija? kakav je to dom? (staracki, za nezbrinute ili?) da li gubim invalidninu ako me socijalno smjesti u dom? i da li moram ici u dom u mjestu boravka ili mogu npr u zagreb s obzirom da mi je tamo faks i jos studiram i jer su u zagrebu opcije vece za osobe poput mene(imam prijevoz zetov do faksa, udrugu studenata s invaliditetom)? biti cu vam zahvalna, ovdje lagano dusevno umirem i svako malo izbije takva svadja da mi je nepodnosljivo zivjeti ovdje s njima.. pomozite, dajte mi neke opcije, savjete ili odgovore na moja pitanja

Edit: inace studiram strane jezike i govorim ih 5, ne vidim razloga hzasto jednog dana ne bih mogla i raditi i voditi normalan zivot.. znam ljude u puno gorem fizickom stanjo od sebe koji uz pomoc asistenta zive samostalno i rade. to jedino moji roditelji tj tocije otac ne zele vidjeti
A čuj problemje težak i stvarno znam kroz što prolaziš a rješenja skoro pa da nema. Imam jednu prijateljicu koja je bila u sličnim problemima doduše nije imala invaliditet i ona je našla dečka i preselila se njemu al to je ono sreča jer i sad nakon 5 god su zajedno i super se slažu.
A za tvoj problem ... probaj možda zatražiti socijalan stan .. to je cca 100 kn na mjesec stanarine i možes dobiti i dio ili sve režije plačene na temelju invaliditeta.
Imat češ podosta bodova pa možda dobiješ stan brzo al opet sa druge strane bit čes bez obitelji etc ... sad što savjetovati ... moraš sama odlučiti ( ne preporučam instant ljubavi i preseljenje) ,razmisli o samostalnom životu etc ...
Ninlee is offline  
Odgovori s citatom