Pogledaj jedan post
Old 04.02.2010., 13:27   #33
Thumbs up

Pozdrav svima! Moje dijete je takoder rodeno sa Hypospadiom (srednji stupanj- otvor je bio na sredini penisa). Nakon dugog razmisljanja i trazenja kirurga odlucili smo se za dr. Krausa u Vinogradskoj. Doktor je jako pozrtvovan za svoje pacijente i dok je na radnom mjestu oni su mu na prvom mjestu. Ujutro u pola sedam sam obavi vizitu, oko osam sa ostalim lijecnicima i jos zove od kuce nakon radnog vremena da se raspita o pacijentima. Majka moze biti uz dijete do trece godine starosti, ali moj sin je već napunio tri i dozvolili su mi da budem uz njega u bolnici. Uopce nije bilo upitno da li cu moci boraviti s njim u bolnici i to besplatno uz uputnicu za majku. U Klaicevoj su nam rekli da ce trebati 3 operacije, a dr. Kraus je to rijesio jednim zahvatom. Bolovi nakon operacije su uzasni, ali uz sredstva protiv bolova je sve brzo proslo. Osoblje u bolnici je bilo prekrasno. Sve sestre su tako susretljive i dobre, a i lijecnici. Odjel je prekrasno ureden, sve je novo, u sobi boravi najvise po dvoje ljudi, klima, televizija i kupaona sa WC-om je sastavni dio svake sobe. Moj maleni je cijelo vrijeme mislio da je u hotelu, a ne u bolnici i nema nikakve traume bez obzira na tezinu operacije i bolove. Cijelo vrijeme smo se igrali, soba nam je bila zatrpana igrackama tako da je zaboravljao na bolove. Imao je dva katetera, jedan iz pisonje koji je ujedno i proteza koja oblikuje nadogradeni mokracni kanal, a drugi iz trbusne stijenke direktno spojen u mjehur. U bolnici smo boravili 10 dana. Sedmi dan je izvaden kateter iz pisonje, a deseti dan iz mokracnog mjehura. Rupica je brzo zarasla, drugi dan smo maknuli kompresu, ranica je bila suha. Nakon operacije jedini problem koji imamo je taj da ima tanak mlaz kad piski. Mokraca se ne zadrzava u mjehuru, to doktor provjeri svak put UZV-om. Mikrobioloski nalaz je svaki put uredan. Poslije opercije smo jos par puta isli na meatotomiju (prosirivanje mokracne cijevi). Nakon operacije je neko vrijeme mlaz super, ali se opet stanji nakon desetak dana. Doktor ga pri svakom pregledu sondira (metalnom sondom provjerava prohodnost kanala) i to uvijek normalno prolazi. Taj pregled je dosta neugodan pogotovo za malo dijete. Godinu i pol nakon operacije mu je odstranjen visak kozice i pisonja super izgleda(obrezan kao kod muslimana i zidova, bez vidljivih savova i nimalo nagrdeno, takoder je izravnan jos pri prvoj operaciji). Sto se tice mlaza trazit cemo i neko drugo misljenje da se mozemo smiriti i zavrsiti to poglavlje. Doktor je rekao da mu to nista ne utjece na spolni zivot niti na zdravlje samo da malo duze piski od ostale dijece.
Da li je netko imao problema sa mlazom nakon operacije, molila bih Vasa iskustva s tim -jos me to muci?
Nadam se da sam Vam pomogla svojim iskustvom i svima Vama koje ceka ova kalvarija zelim da sve prode u najboljem redu.
nikolina1703 is offline  
Odgovori s citatom