Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 25.02.2010., 18:56   #57
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Grijao sam na lož ulje,ne na plin...
Mislim da je općenito kod nas vansezonski uzgoj jagoda neisplativ,jer se ne može postići dovoljno visoka cijena jagode,koja bi mogla garantirati rentabilnost ovakvog načina uzgoja,bio on vertikalan ili horizontalan...
U Nizozemskoj takva jagoda košta 10 EURkg,a španjolske jagode tamo ne mogu naći tržište,jer ih oni ne žele kupovati...
Naime,Španjolci sade američki GMO hibrid Camarosa,koja u hidroponiji rodi kao luda i zato su te jagode jako jeftine,kakve posljedice one imaju na zdravlje ljudi koji ih konzumiraju,vidjeti ćemo tek kroz desetak godina...
Općenito,španjolske jagode u zadnje vrijeme mogu naći tržište jedino na Balkanu,bio im je zabranjen uvoz u zemlje EU,jer nisu zadovoljavale fitopatološki pregled,ne znam kakva je sad situacija...

slažem se djelomično- postoje načini kada je toplina jeftina a postije i mikroklimatski pojasevi u Hrvatskoj gdje bi vansezonska proizvodnja bila vrlo isplativa, kao što bi u Karlovcu bila povoljna također vansezonska ali u ljetnim mjesecima Srpanj-Rujan, kada standardni proizvođački krajevi ostaju bez proizvoda
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom