Pogledaj jedan post
Old 19.08.2014., 15:25   #74
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Ok. Govoriti kako je radman netko i nešto za razliku od kostovića, kako je ovaj star i ne bavi se ozbiljnom znanošću više i kako nema smisla da vodi išta, kako je HIIM drugorazredna znanstvena institucija,... Neznam kaj da ti kažem na to. Samo iz toga se vidi da nažalost o neuroznanosti, HIIMu, ljudima kaj tam rade, kao ni njihovim referencama neznaš baš puno, i moram priznat da mi se neda tebe sad tu u neš uvjeravati. Veći je problem kaj se oni neznaju reklamirati kao recimo radman. I kaj će netko čitati kaj ti pišeš i pomisliti da si u pravu i da ima smisla. A ti pišeš o nečemu o čem neznaš ništa. A najgore je kaj pišeš neistine.

Znanost je na sreću vrlo egzaktna i sasvim dobro se može objektivno procijeniti tko je kakav znanstvenik i kakva je koja znanstvena institucija. Ali ne letimičnim gledanjem prvog linka na koji nađeš.

Lijepi pozdrav.
Lista referenci dovoljno govori tko tamo radi, što radi i kako radi a vjeruj mi da o kvaliteti časopisa znam neuporedivop više od tebe. Tebi nije niti jasno zašto je adris projekt nikakva referenca zaboga..... Radman je isti kao i Kostović, bivša znanstvena veličina koja je iskoristila svoj politički utjecaj i zapravo u konačnici osiromašila znanost. Institut u neuroznanosti evrope a kamoli svijeta ne znači apsolutno ništa. Radman je dobio lovu za uređenje instituta u kući koja je već postojala i potrošio daleko manje ali to je isto sranje kao i ovo Kostino. Kostović je dobio sam bog zna koliko za zgradu, za njeno uređenje i onda u par navrata za instrumente, plus ljude koji i danas tamo rade plus hladni pogon. I rezultat toga je što? Malo...vrlo malo.
Zar ti uistinu nije čudan slijedeći niz: Kostović ministar (podpredsjednik vlade koji se bavi podunavljem u to vrijeme a Ministarstvo vodi Ružinski) - proglašavanje istraživanja mozga prvim prioritetom (kronične bolesti jasno) - izgradnja skupog instituta (s mramorom i sve) i to u najgore vrijeme za znanost kad nije bilo cvonjka za druge. Rezutat: nakon 10 - 15 godina...malo više od nule za tu lovu plus plaće djelatnika na MZOS-u, plus hladni pogon a oni najbolji nisu tamo niti zaposleni. Aj probaj tako formirati recimo Max Planck institut pa da te vrag odnese u 5 minuta.
Znanost jest egzaktna i zato usporedi IFS i taj institut tu su negdje po broju ljudi, usporedi broj projekata, uložen novac kroz to vrijeme, broj i kvalitetu publikacija, međunarodnu suradnju u zadnjih 15 godina i sve će ti biti jasno. Ja sam pogledao prva dva linka koja sam kliknuo i dalje mi se nije dalo ali obzirom na broj projekata i voditelje (pardon mentore) više nije niti potrebno. Divno, znanstvenim vedetama instituta su potrebni mentori....
Uostalom zar nije na isti način najveći Sveučilišni projekt dobio Ante Čović plus najveći projekt za "razvoj sveučilišta" a čovjek sve radove za napredovanje objavio u svom kućnom časopisu fiilozofska istraživanja....to ti je u biti isto kao i ovo Kostino ili Radmanovo samo kaj su oni bolji znanstvenici. To ti je core problema RH znanosti nepotizam umjesto meritokracije i razlog zašto nas je beograd pretekao. Tamo mjere individualno svakog znanstvenika egzaktnim publliciranim kriterijima i ljudi dobijaju novac za projekte i dijelom plaće prema tim kriterijima tj rangiraju znanstvenike i reevaluaciju rade svake dvije-tri godine. Počeli to prije nekoliko godina i...voila. A mi dajemo lovu Anti Čoviću a labos u Institutu vodi kit kaj publicira u Antopologicum-u..
Znam da si fasciniran Kostom ali shvati vrijeme njegove znanosti je davno prošlo vrijeme, ostario čovjek (kao i svaki drugi) i vrijeme je za druge a i dalje se grčevito drži upravljanja... Ali slažemo se u nečem...nije tema threada. Evo ja neću više.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom