Pogledaj jedan post
Old 30.11.2017., 11:29   #960
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Može li neki izvor za službene srpske izvore o broju stradalih koje ti znaš?
Nije me volja tražiti ali najmanji broj koji sam od bilo kojeg srpskog političara/povjesničara/budalaša na njihovim skupovima/emisijama/reportažama/TV/radiju je 800.000 ! A voli se to zaokružiti (i to u 99% slučajeva) na milijun, da bre bude okruglo. Taj milijun je jednostavno službena srpska brojka, jer se uvijek u javnom diskursu barata s tom brojkom.


Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Baš me zanima na koje to ludosti iz Beograda misliš. :klap:
Odi lepo u Beograd ako već nisi tamo pa sam napravi anketu na ulici i javi mi rezultate.


Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nego, imam jedno pitanje: od tih nekoliko tisuća Hrvata, možda do 10-ak ili čak više, koji su poginuli u Jasenovcu (ili širom Hrvatske - verovatno je onda broj bio veći?) - zna li se nešto o njima? Neka imena, poreklo, pa i potomstvo, status - bilo šta?
Koji dio ti tu nije jasan ? Zatvorili su hrvatske izdajnike mahom komuniste (naravno ovo izdajnici je iz ustaškog viđenja stvari). Iako je zanimljivo kako službena hrvatska politika komuniste koju su se 1941 borili za Jugoslaviju pod petokrakom ne smatra izdajnicima a one Hrvate koji su se 1991 borili za Jugoslaviju pod petokrakom smatra. Ali dobro, to su odlike balkanskih naroda, lažljivi, prevrtljivi, poltroni, žmire na oba oka, bez časti i dostojanstva. Isprika generalu Praljku, on je bar imao čast i dostojanstvo do kraja.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom