Pogledaj jedan post
Old 13.06.2013., 11:47   #3488
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana Lips,

vidim da je razmišljanje imunologa išlo u nekoliko pravaca.

Ponajprije - sistemski lupus. Međutim, dosad učinjene pretrage ne idu u prilog sistemskog eritemskog lupusa (ANA slabo pozitivan, kasnije negativan, anti-dsDNA negativna, normalna aktivnost komplementa; negativna antikardiolipinska protutijela...). To je dobra vijest.

Pomišljalo se i na sistemske vaskulitise (zbog promjena na koži praćenih općim simptomima), no i ovdje nalazi zasad ne idu u prilog toj dijagnozi.

Naravno, logično pitanje koje se nameće samo po sebi, jesu li učinjene SVE pretrage, a odgovor glasi - nisu jer je tih pretraga bezbroj (naravno, nije baš da ih je bezbroj, ali govorim slikovito).

Neke od promjena koje imate nisu povezane s eventualnom sistemskom autoimunom bolešću, a jedna od takvih jesu halo nevusi. Oni mogu biti vezani eventualno uz vitiligo.

Vidim iz Vašeg teksta da imate dosta kožnih manifestacija uz preosjetljivost na sunce. Je li to nastalo iznenada ili je to od djetinjstva?

Kada izađete na sunce, javljaju li se kakve promjene na koži odmah ili ubrzo nakon toga?

Jesu li uzeti uzorci kožnih promjena/ranica na nozi, koje opisujete?

Postoji li osjećaj suhoće u očima, pečenje očiju, osjećaj pijeska i sl.? Osjećaj suhoće u ustima, učestalo kvarenje zubiju?
Prvo samo da se osvrnem na moj odgovor o dks . Isto sam pitanje postavila gospodji koja radi u labosu te sam dobila odgovor da je dks i razmaz periferne krvi ista stvar ispricavam se ako sam prosljedila netocnu informaciju

El Gato, puno vam hvala na trudu, vise sam informacija dala vama nego imunologu, te me zanima da li se ikako moze doci do vas na pregled ?


Kozne su se promjene javile prije 2 godine, glavobolje od sunca mislim da negdje od puberteta.
Kozne promjene tipa halo nevusi javili su se prije desetak godina ( sa mojih 20) i svake godine otkrijem barem jedan novi halo nevus .

Uzorak sa noge nije uzet

Imam osjecaj suhoce i pjeska u ocima, oduvijek osjecaj suhoce ustiju, zubno meso mi je dosta dugo krvarilo bez znakova upale, masirala sam zubno meso sa nekim preparatom od kojeg mi je krvarenje stalo
Lips is offline  
Odgovori s citatom