Pogledaj jedan post
Old 19.07.2016., 19:42   #52
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Izgleda da svatko ima svoju definiciju ljevice i desnice. Neki ih razlikuju po stupnju nacionalne osviještenosti, neki po tome koliko se zalažu za utjecaj države u gospodarstvu, neki po tome da li navijaju za ustaše ili partizane, neki po tome da li su za globalizaciju, neki po tome koliko se zalažu za prava radnika vs. državnih uhljeba, a neki jednostavno po tome da li se radi o SDP ili HDZ.

Mislim da bi trebali usaglasiti definicije.
Sve je to logično kad zagrebeš ispod površine.

U RH negdje nakon prve godine mandata Račanove vlade je na snazi ono što se totalno oksimoronski naziva "socijal-liberalna" politika. To je zapravo blentav izraz izmišljen samo da bi socijaldemokrati imali još jedno razinu odvojenosti od liberal demokrata. On je u naravi besmislen baš poput lijevo-desna politika ili liberal-fašizam, ali, naravno, nikad glupost u povijesti ljudske rase nije bila prepreka, dapače.

Na političkoj sceni zadnjih petnaest godina su oni svi takvi "socijal-liberali", fakin svi, sve do ti jedan/jedna o kojem/kojoj si čitala u mainstream medijima, a da ga nisu redikularizirali u tom prikazu.

Jednostavno su svi oni strogi centar, hrvatski centar, gdje je liberalizam mantra nad mantrama u ekonomiji i priči, ali samo na papiru, a zapravo taj liberalizam u ekonomskom smislu pada tamo gdje je nezamislivo kod zapadnih demokracija, na korupciji i nepotizmu države. Praktično svaki naš zakon ispada liberalan u tom nekom ekonomskom smislu, ali u praksi se događa "snađi se druže", "podmaži", i ostalo.

U socijalnom smislu su branitelji nasljedili borce, a ribići, matijaševići i ostali su nasljedili same sebe. Sve u svemu je u socijalnom smislu "dog eat dog" (daj meni, a ostale ko beje), a u ekonomskom "bears eat them all".

Oni praktički svi jesu liberali kad ih se konkretno zapita, jerbo ovisno od situacije do situacije reagiraju nekad čisto lijevo, a nekad čisto desno. Ipak, kad je u pitanju socijalna politika nitko od njih nije liberal!

Jednostavno ih treba vidjeti kao centar, i to onaj najjalovije vrste; ej, fakin šit, di to još ima na svijetu i u povijesti da ekonomski toneš ko olovo iz godine u godinu, a svi se guraju u centar?!

Tonemo, to je činjenica, zbog sve te tumorštvine tonemo. Zašto nas Rumunjska prestiže? Iskreno, oni su loši kao i mi. Ali njihova djeca i djeca njihove djece će eksplodirati ko nekad Malezija ili nedavno Irska! Zašto? Zato što njihova inkarnacija makedonske "tri dame" tamani sve po spisku! Samo jedan podatak, iz glave, otkad je demokracije je Bukurešt imao 6 gradonačelnika, a sad su njih 5 u zatvoru!

A nama Bandić iskoristi ovu jalovu Madison aferu da bi dobio još pokoji punat i kaže kako bi on već ležao u zatvoru da se njemu to dogodilo. I na to će ekipa pljeskati i reći "Jest!". Ovo moje đubre u Zadru neće tenkom istjerati iz gradonačelnikova ureda, a ne da će ga strpati u zatvor.

Jebameled, cila jedna stranka, HNS, danas HNS-LD je stvorena ukradenim novcem. To je egzaktan podatak, Ubojica je trebao napraviti Tehničku školu u Zadru i Dom umirovljenika u Dubrovniku, pokupio pare i uložio u osnivanje stranke.

P.S. ne zovem ga Ubojica zato što je nehotično ubio dvoje ljudi, nego zato što je dva dana nakon što je nehotice ubio dvoje ljudi dizao fakin čašu šampanjca u zrak nazdravljajući!

P.P.S. sry, povuklo me i raspričao sam se...
kradem is offline