Pogledaj jedan post
Old 02.11.2017., 17:56   #153
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Vojni biskup: Žrtvu branitelja treba ugraditi u sve školske progame
http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...e/1004941.aspx

Ne hvala.

Ako sam ja morao u školi slušati partizane i poeziju tipa "lete Štuke, lete avioni, nadiru strašni Tigrovi..." ne moraju i moja djeca.


Zar nam je doista mentalni sklop ostao isti, netaknut... promijeniše se samo subjekti?
E jebat ga.
Načelno jesam da se prema mladima krene s nekim programom upoznavanja s DR, možda još najviše zbog nekog vida "rehabilitacije" uloge branitelja, koja je debelo nagrižena ljudskim koristoljubljem, iskrivljavanjem istina u osobne interese... Pojam "branitelj" je u rekordnom roku od izrazito pozitivnih konotacija postao možda "najgora društvena pojava" u nas.
S jedne strane imamo mlade, koji osim aktualnog sadržaja društvenih mreža o ničemu pojma nemaju, pa će konzumirat bilo kakvu dezinformaciju kao golu istinu (provjereno), a druge strane mala skupina parazita je okaljala žrtvu većine braniteljske populacije, koja ne traži kruha vrh pogače.

Međutim, kad mi to jedan pop ovako umotano servira, to ne želim konzumirati: pretpostavlja da su svi redom vjernici, veselo su otrčali umrijeti s nadom u uskrsnuće, i mi bismo trebali slaviti svaku smrt, ili možda žaliti što smo bili te "nesreće" pa rat preživimo?
Sorry, svaka smrt je uništen potencijal, nenadoknadiv gubitak za obitelj i ja tu nemam šta slaviti. I smatram da se pameću moglo "ušparati" na dosta života, pa i u DR-u, i da se na tuđoj smrti ne gradi domoljublje.

Tako da se slažem s tobom da se u ovakvom obliku ne treba sjećati ni poginulih, niti odgajati društvo. Puno toga posla je na obiteljima samima, obitelji čine državu, ne treba propisivati ni normirati "dozu domoljublja" kroz školovanje.
I naravno, izrodit će se to u reprizu Boška Buhe, u karikirane cro-superheroje jače od stripovskih, pa će i ta djeca, poput nas, vidjeti u stvarnosti da se tako i karijere živih grade, poput nekih "legendi", koje su isplele legende o samima sebi, i da je sve napuhana šuplja priča.
Neumjereno napuhati ne čini ništa dobro, samo diže ljestvicu prihvatljivosti i očekivanja, kao da ono stvarno nije dovoljno strašno.
Nekidan sam slušao jednog židova, koji je rekao da ne dižemo spomenike mrtvima, jer ih oni ionako ne vide, nego da njima obraćamo živima. Ako se s njima pretjera, postaju sami sebi svrha, opće mjesto, i više ne nose nikakvu poruku.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom