Pogledaj jedan post
Old 09.02.2010., 13:34   #5
O, Isuse...

Zbilja je žalosno kakvi sve debili u Hrvatskoj mogu dobiti pušku.

Nažalost, mislim da se ovdje neće moći puno napraviti.
Naime, koliko god glupo i pizdinski zvučalo, ovaj lovac se uvijek može pravdati samoobranom jer je pas prešao granice dvorišta i krenuo prema njemu.
Sumnjam da će po službenoj dužnosti policija dizati prijavu (čak se ne bih iznenadila da kiaara dobije prijavu).
Ako želiš, možeš ustati privatnom tužbom, no ne očekuj čuda jer ona se u našem pravosuđu ne događaju.

Ipak, koliko mi je poznato, prema postojećem Zakonu o lovstvu 300 metara od ruba naselja lovci ne smiju koristiti vatreno oružje (iako se to odnosi za divljač tj.ne znam kako se u praksi tumači ta odredba)
Također, na tvom mjestu bih tražila da se utvrdi ima li taj debil s puškom iskaznicu Hrvatskog lovačkog saveza (ukoliko nije član može platiti globu od 10 - 15 tisuća kuna) jer takve gadne mrcine često zaborave administrativno regulirati svoju ljubav prema mrtvim životinjama.
Uzmi Zakon o lovstvu pa ga malo pročitaj, tek da otprilike stekneš dojam o pravima koja ti pripadaju.

Zapamti, on se uvijek može izvlačiti na samoobranu, no ti ako baš upiliš možeš naći barem nešto zbog čega će i njega policija opaliti po džepu.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom