Pogledaj jedan post
Old 02.01.2010., 19:36   #81
Smile

Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
ne kužim... 4. polje je dom i obitelj, koliko sam čitala, ona u kojoj odrastamo... a kaj sa onim između, odnosno sa obitelji koju stvorimo i tim domom?
Isto 4. polje...zašto?
Predodžbu o tome što je obitelj i kako bi obitelj trebala izgledati, stječemo u ranom djetinjstvu u roditeljskom domu...
Ono lijepo i konstruktivno što doživimo od svojih roditelja želimo primjeniti u budućnosti na našu djecu.
Ono ružno ne želimo, pa često ako je recmo vrh četvrte ili planete u njoj napeto aspektirane, koje nam stvaraju osjećaj nesigurnosti u djetinjstvu, u budućnosti kroz formiranje vlastite obitelji nastojimo nadoknaditi radeći suprotno.
A često i "pokupimo" obrasce ponašanja svojih roditelja koji su loši, ili povremeno se pretaču u loše ako odu u krajnost, koje tada prenosimo na svoju obitelj.
Sve se to vidi u četvrtoj kući.
Primjerice, meni je mars u 4. i doživjela sam,logično za zaključiti, gadno zlostavljanje, ja osobno samo verbalno(moj mars je u blizancima), zbog čega danas, pretjerano branim obitelj(koju doduše nemam, ali imati ću, i već sad u želucu osjećam da bih podavila sve koji mi takne nju)-jer mars je agresivni napad, ali i agresivna obrana.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom