Tema: Harmonika
Pogledaj jedan post
Old 27.03.2012., 00:18   #52
Quote:
silvanca kaže: Pogledaj post
Postovani,

ja sam nova na forumu. Dobila sam harmoniku HOHNER IV Amica 96. Imam želju naučit svirat ali čim brže. Ja nemam vremena toliko sjedit za knjigama(Albin Fakin) i studirati. Ne mogu. Imam jako dobar sluh i več sam krenula ali zanima me gdje mogu dobit napisane pjesme bez nota. Ak neko poznaje učitelja u Ljubljani bilo bi super. To bi si za početak nabavila. Pomozite miiii,hvala
Da, da, tako se inače cijeni muzika. Znači svi mi muzičari koji "gulimo klupu" do akademije 14 godina (6 godina osnovna, 4 godine srednja i 4 akademija - slušanje predavanja, plus diploma, znači ne 14, nego čak i 15 godina), a ti bi "na brzaka". A ako smijem pitati, čim se ti baviš i koliko ti je trebalo da to postigneš? Doduše, nije ovo pitanje, samo retorički...
Zapravo, draga, možeš ti naučiti i u kratkom vremenu, pogotovo ako imaš dobar sluh, i ako skužiš princip, al ne budeš daleko dogurala od "pjesmuljaka". A već si i dobila odgovor na to. Sorry, nisam htjela biti gruba, ali boli me ovo kako se postavljaš. To ti je isto kao i s gitarom: da, može je svatko naučiti svirati, ali postoje više načina sviranja gitara, više vrsta gitara, i jedno je znati "drndati" akorde i pratiti popularne pjesme, a drugo je imati tehniku i lijeve i desne ruke, znati i klasiku i pop i rock i latino i meksikanske i bla, truć, da ne zamaram.
Uglavnom, ja ti želim sreću, naravno. Al spusti se malo na zemlju. A ako otkriješ brz način, javi, da znam. Dosad još nitko nije...
Andraste is offline  
Odgovori s citatom