Pogledaj jedan post
Old 27.04.2008., 18:19   #2
Quote:
Sistemik kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
evo link moga bloga da vidite sa čime se mi koji zapošljavamo ljude, odnosno sudjelujemo u intervjuiranju susrećemo.
http://sistemik.blog.hr/
Evo citata iz tvog bloga: "...Vjerujte da neznanje nije kraj svijeta jer uz današnju tehnologiju do informacija možete doći vrlo lako i mi koji se bavimo, između ostalog, i zapošljavanjem ljudi poprilično smo skloni dati veću šansu onome tko slabije zna (naučit će vremenom), ali je iskren..."

E pa ne bih se složio! Ne govorim o tebi i konkretnoj tvrtki u kojoj radiš, čast izuzecima, ali moja iskustva na razgovorima za posao govore upravo suprotno. Kako se ni inače u životu ne služim lažima (roditelji me nikad nisu naučili toj danas vrlo korisnoj vještini), tako ne muljam ni na razgovorima za posao. Životopis mi nije početnički i smatram, bez lažne skromnosti, da imam dobrih kvaliteta i radnih iskustava za predočiti. Ugrubo, od 10 firmi samo od 2-3 uopće dobijem bilo kakav feedback. Od onih rijetkih koji me se udostoje pozvati na razgovor obično dobijem odbijenicu u stilu: "Odlučili smo se za drugog kandidata jer ovo radno mjesto ne bi ispunilo Vaše potencijale i očekivanja!" ili neku sličnu naivnost. A otkud vi znate koja su moja očekivanja? Karikiram, ako želim čistiti ulice i biti zadovoljan svojim poslom bez obzira na VSS, onda sam se javio na natječaj jer bi mi to radno mjesto odgovaralo, a ne iz dosade ili zafrkancije. I tko je sad neiskren? Zašto ne kažete: "Odlučili smo se za drugog kandidata koji ima manje radnog iskustva i uopće nema motivacije, ali to mi je od bratovog frenda mali pa onda... eto...". I kako potencijalni poslodavac na razgovoru za posao procjenjuje mene, tako i ja procjenjujem njega. I moram reći da se vrlo rijetko (ima slučajeva, to me tješi) dogodi da u poslodavcu vidim iskrenu želju da primi nekoga tko je motiviran, sposoban i nekoga tko obećaje, spreman dati 120% od sebe na poslu. Kako dokazati da si na sve to spreman ako ti nitko ne želi pružiti priliku? Koji su onda kriteriji? Najviše volim one "veličine" koje se uopće ne udostoje odgovoriti na poslani natječaj, a kamoli išta drugo. Zato se "veličinama" uopće više ne javljam na natječaje, čisto gubljenje vremena!
fritz75 is offline