Pogledaj jedan post
Old 01.10.2009., 10:32   #272
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Roy slažem se da se ne treba generalizovati i ja to trenutno uopšte ne činim ali mi se to redovno trpa u usta.
Ne, nego sam sebi trpaš u usta. Generaliziraš, lažeš da to ne činiš i sramotiš sebe i time posredno svoju vjeru.

Quote:
Ja jasno navodim primjere i drugih neozbiljnosti i prevara (svoje vrste) sa npr. djelom 'Skrivena povjest ljudske vrste' u kojoj su jasni primjeri neravnopravnog selektiranja i odbacivanja itekako validnih nalaza koji se nisu slagali sa TE.
Nisi naveo ništa vrijedno spomena osim što iz tih par spomenutih slučajeva izvačiš generalizaciju da su svi znanstvenici prevaranti. A Cremoova knjiga nema veze sa MTE što si priznao i par postova prije.

Quote:
Sve to onda čini jedan skup prevara i obmana zbog kojih ja onda sa razlogom kažem da tim znanstvenicima i toj nauci - ne vjerujem.
Tvoje pravo da vjeruješ nekome ili ne. Ali razlog zbog kojega činiš generalizaciju nije ispravan.

Quote:
Eto,nije samo fokusiranje na jedan slučaj kako rekoh nego na više.I tu onda nema mjesta nikakvom optuživanju mene za generalizaciju.Da se već jednom razumijemo po tom pitanju.
Ota Benga nema veze sa znanošću a i raskrinkao sam laži koje je tvoj idol Yahya proturao kroz taj slućaj, Nebraska man je dokazana greška a ne namjerna prijevara što se vidi iz linka koji si sam dao ali i prigodno zaboravio a jedini pokušaj svjesne prijevare (Piltdownski čovjek) je opet sama znanost raskrinkala (što je i logično jer kreacionističke neznalice bez te iste nauke ne bi znale ni zavezati cipele) tako da više nemamo što po tom pitanju razgovarati.

A sad samo čekam da opet kroz post ili dva kreneš sa ponavljanjem tvog ajeta "Piltdownski čovjek - svi znanstvenici su prevaranti" i sa samozavaravanjem kako to nije generalizacija. A jeste.

Quote:
Drugo,islam kao vjera nema ništa protiv znanosti ali ima protiv laži i prevara ma o čemu da se radilo.
Ja bih razmislio o ovome jer ti se laganje često potkrada u zadnje vrijeme.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom