Pogledaj jedan post
Old 27.03.2012., 15:35   #239
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
dizanje kredita na 30 godina nikad nije najmudriji potez, bez obzira na iznos plaće. ali poanta je da isto tako podstanarstvo na 30 godina također nije najmudriji potez.

koja je razlika između rate kredita svaki mjesec i rate za podstanarstvo??? jedno i drugo moraš platiti, inače si na ulici.

ne bježim od podstanarstva, pogotovo na početku, ali na dugoročan rok je jednako loše, ako ne i gore od kredita.



1 000 kn za hranu je premalo. to bi značilo da svatko dnevno pojede u iznosu od 15 kuna. a gdje su troškovi kozmetike, prašak za robu, kruh mlijeko, ulje, brašno...

također režije od 500 kn su upitne. samo grijanje zimi ti skoro toliko izađe.

pokaz za prijevoz (ili benzin), nenadani troškovi tipa nečiji pir, krštenje, pokvari se bojler...

kad sve to skupa zbrojim premaši to cifru od 4000 kuna, ako ne i 5 000.
Evo dragi&ja trošimo 1000 kn mjesečno na hranu. obavimo 2x mjesečno veliku kupovinu.
Kuham svaki dan, i vjeruj mi da možeš čuda skuhati za 30 kn dnevno
U tih 1000 kn uključeni su i troškovi praška za robu( trošim manje od 3 kg mjesečno, a kg rex-a je 30tak kuna), šamponi, sapuni etc..
Režije zimi nisu 500 kn, da zbog grijanja, kad sam živjela u stanu, zimi bi mi bile režije nekih 1000 kn.
ali zato su ljeti bile 500.
Benzin ovdje nisam navodila jer sam smatrala da se koristi gradski prijevoz, a to se izfinancira od razlike koja ti ostane kad platiš stan i hranu.
Za nenadane troškove imaš ušteđevinu
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom