Tema: Prolaktin
Pogledaj jedan post
Old 24.02.2007., 20:49   #7
Bok!
Ja sam maleni padobranac na trudnicama, jer nisam niti pokusavam bit mama (za sada ), ali zato imam vec par godina "iskustva" s prolaktinom..
Bila sam kod svoje dr., kod ginica, na nuklearnoj, kod endokrinologa, na MR-u hipofize, i svaki doktor mi je dao drugo misljenje, ali recimo ukratko> prolaktin najcesce skoci od stresa ili pak od adenoma hipofize (srecom u 90% slucajeva se radi o dobrocudnim tumorima, najcesce vrlo malim, koji se isto tako u najvecem broju slucajeva uspjesno tretiraju tabletama, Bromergon, a postoji i opcija operacije). Ukratko, to je kod mene iskljuceno, a stres takodjer nije bas pouzdan izvor mog povisenja prl-a, jer sam jedini nalaz u granicama normale u zadnje dvije godine imala upravo u najstresnijem dijelu zivota u zadnje 2g, tako da.. Sto se stitnjace tice, meni je ona bila ok, do proslog proljeca, kad sam otisla u laganu hipotireozu, na sto mi je endokrinologica rekla da je moguce da zbog stitnjace imam problema i sa prolaktinom, na sto se dr. na nuklearnoj nije slozio, jer je Prl prvi skocio, a zatim povukao i TSH..
Prije tjedan dana na zadnjim nalazima TSH se nakon pola godine povukao sam, bez terapije, a prolaktin je ostao na doslovno istoj povisenoj vrijednosti.. Tako da fakat ne znam vise u cemu je stvar.. Ceka me opet nuklearna i UZV, pa endokrinolog..
Ono sto bi mozda vama buducim mamama bilo zanimljivo je da prolaktin moze utjecati na ovulaciju (u negativnom smislu), ali da postoji lijek s kojim se to moze rijesiti Jedina dilema, koliko sam shvatila je treba li ga uzimati i za vrijeme trudnoce ili ne, tu se doktori malo razilaze (nesto vise ima na Rodinom forumu).
Drzim vam fige, buduce mame
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom