Pogledaj jedan post
Old 10.01.2005., 00:55   #7
Quote:
Bina kaže:
upravo je tvoj stav mišljenje o kojem sam i ja razmišljala. očito je da mi doza odgovara dva tjedna, a iduća dva tjedna do kontrole i sama osjećam pogoršanje. dok izvadim krv, odem na kontrolu... stanje je već blaga katastrofa. zato sam i htjela saznati je li se netko usudio sam kontrolirati. vidim da jesi i da si uspio.

da, mislim da čovjek najbolje poznaje svoje stvarno stanje nakon nekog vremena što osjeća stalne simptome i promjene. ne čini mi se da ima smisla vaditi krv svaka dva tjedna da bi se točno odredilo stanje.

naravno, slušat ću doktore, ali - hvala ti puno na objašnjenju
radioaktivnog joda me strah, iako mi ljudi kažu da se odlično osjećaju nakon toga. dat ću si vremena i redovno kontrolirati, pa se nadam da će nekako - proći samo od sebe

Evo tek sad sam vidila topic.
Pejstam samu sebe sa ovog topica https://www.forum.hr/showthread.php?s...54#post2274954

I jos jedan link https://www.forum.hr/showthread.php?s...5&pagenumber=1

"Osobno bolujem od Gravesove bolesti a otkrila sam je dok sam bila na ljetovanju u Hrvatskoj. Sa hitne (120-140 otkucaja srca u minuti) direktno su me poslali na vadjenje krvi i scintigrafiju.
Ovo su rezultati mojih prvih nalaza:
T3 7,63 nmol/l 1,29-2,60 nmol/l
T4 201,1 nmol/l 71,2-161,0 nmol/l
TSH 0,016 mlU/l 0,465-4,68 mlUl
Godinu dana sam bila na thiamazol-u (koji blokira stitnjacu da proizvodi hormon) i levothyroxinenatrium-om (hormon stitnjace koji je potreban organizmu za normalno funkcioniranje).

Na prvoj scintigrafiji nije mi nista nadjeno osim povecanja desnog reznja. Na drugoj su primjecena dva dobrocudna cvorica 2 i 4 mm.
Sad sam vec 4 mj. bez ljekova, puno se bolje osjecam, razina hormona je u normali. Kontroliram krv svaka 3 mj., problemi s ocima su se povukli ali jos uvijek nisu i nestali."


U toku godine i nesto sama sam sebe dozirala sa ljekovima, prije toga je jako bitno da znas sve simptome hipo/hipertireoze.
Prateci te simptome (kod mene su bili slabljenje i poboljsanje vida, dobivanje na kilazi, umor, pospanost, otpadanje kose ili nervoza, ubrzano lupanje srca) tocno sam znala u kojoj sam fazi i po tome sam regulirala dozu ljekova. Sve je bilo i pod ljecnickom kontrolom uz vadjenje krvi.
Super je sto planiras trudnocu!
Kod stitnjace je skoro pa fenomen da se hormoni sami od sebe dovedu u normalnu razinu tokom trudnoce, poslije uz izbjegavanje stresa ima velike sanse da ti se bolest vise i ne vrati (rijeci moga ginekologa).
Ako ne moras ne moj pod noz a bome ni na terapiju sa jodom jer postoji velika mogucnost da poslije moras piti ljekove do kraja zivota.
Denys is offline