Pogledaj jedan post
Old 26.10.2005., 09:03   #13
Dragi prepametni Valtere... trenutno je stambena štednja najpovoljniji vid ulaganja u Hrvatskoj, nevezano za to podizao ti kasnije kredit ili ne. Pošto sam stambeno osigurana kredit me nije zanimao.
Ne radi se tu o iznosu kamate, tu su svi slični, radi se o iznosu kredita koji se može dobiti na temelju ušteđevine. Po meni je to smiješno. A kome nije, nek ga uzme. Al će morati imati već ušteđenih 40 ili 50 % i to u štedionici.

Moj je slučaj da nemam sve novce u štedionici (to baš i nema smisla) i sad mogu dobiti samo manji iznos kredita, dakle, ako hoću više od 10.000 € moram uzimati bankarski kredit, jer štedim tek dvije godine. Nakon 5 godina moći ću dobiti 25.000E wow
Ne dam im svoje pare da ih drže kod sebe, da ja ne mogu do njih, nego tek po nekim čudnim uvjetima. Pošto se kao osiguranje svejedno koriste hipoteka ili jamci nekako mi na kraju postaje nejasan koncept stambene štednje. Neisplativa kamata kod štednje iznad max iznosa za poticajna sredstva (oko 3-3,5%), ne možeš koristiti novac ukoliko ti zatreba, i onda na kraju možeš dobiti samo 50 ili 60% ciljanog iznosa (štednja×2).

Ja sam u Prvoj stambenoj, žena kod koje sam potpisivala nije se potrudila ništa objašnjavati, sad davim tu nekog lika koji vodi tu štednju i moguće da sam sve skroz krivo shvatila. Molim Vas, prosvijetlite me.
medissima is offline  
Odgovori s citatom