Pogledaj jedan post
Old 13.11.2014., 13:10   #1877
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pričaš gluposti sve u šesnajst. Hrvatska je neovisna od 8.10.1991. a nekakva zvanična priznanja i ostala laprdanja u ireleventna. i Badinterova komisija priznaje Hrvatskoj neovisnost od 8.10.1991
I kakve veze ima tko je bio službeni zapovjednik vojske ka dje efektivnu kontrolu imala vrhuška jna i slobo.
15 januara 1992 je EU priznala ,22 Maja 1992je Hrvatska primljejna u UN tako da je najranije do januara sto se medjunarodnog prava tice Hr bila dio Jugoslavije a samim time i JNA.
Ako nema veze kako se onda Sarajevo i Bosnjaci okrivljuju za napade JNA ? Da li je Sarajevo komandovalo sa JNA ?Nije. Da li su Bosnjaci imali ikakavu vlast nad JNA u tom trenutku ? Nisu. Ali se tvrdi kako je Sarajevo odgovorno za djelovanje JNA.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
da čujem što je to više od toga rekao?
Govorio je on ali mnogo vise je uradio. Naveo sam vec , ako se ti ponavljas kao papagaj ja nemam namjeru, prati temu.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
šta je Hr bio dio jna? ajde nauči izraziti se za početak. Hrvatska je imala svoju vojsku ZNG/HV nikakvu jna
Zvanicno nije jer je zvanicno JNA bila Hrvatska vojaks dok god je Hr bila dio Jugoslavije.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
koji oficiri?
Ivica Rajic..presao iz VRS tek u augustu 1992. Obrati paznju AUGUST 1992.
Pukovnik Ivica Ivandić napustio JA Maj 1992.
Ivan Selak napustio JA Maj 1992. ( tada vise nije ni bila JNA ) :klap:

Znaci poslije prelaska vecine oficira pripadnika ARBIH koji su do tada bili u JNA a ovi "pravi " rvacki rodoljubi :klap:

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
da, primala ih je......u logore.
Pa nije bas, znam licno neke koji su pobjegli preko Srbije. Isto kao sto znam i one koji su pobjegli preko Hr.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pa ako ti misliš da je dokazano daj prijedlog da BiH tuži Hrvatsku zbog agresije
Vidjecemo kako ce proci tuzba Hr protiv Srb za agresiju. Ako uspije onda ce biti mnogo lakse jer ima mnogo vise dokaza Hr agresiju u BiH.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ako je ustav RBiH naučena propaganda onda dobro
Jedini se ti bavis sa nacenom propagandmom a to je lahko dokazati. Stavi nam Ustav ili dio Ustava BIH gdje se spominje tzv hr hb kao dio Bosne i Hercegovine. Hoces li da cekamo to kao i tvoju pomoc onim vitezovima iz hvo-a u Haagu
orbisb is offline  
Odgovori s citatom