Pogledaj jedan post
Old 09.06.2012., 19:18   #12
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Evo, kajperinja, slažem se s tobom u potpunosti. Smatram ako mi netko čuva djecu, bolje da platim kako treba, nego da mi nezadovoljna dolazi na posao.
Samo šta ja ne radim, a i neću, bar ne dok mi dijete ne odraste, dok ih ne podignem da mogu same ostajati kući i same ići u školu, a možda ni tada.
Ne znam da li imam sreće pa ne moram ostavljati djecu ikome, ali sam u takvoj situaciji da ne moram o tome misliti. Odem li ipak raditi, neću ništa zaraditi jer ću morati platiti čuvanje. Manji mi je minus ako budem sama sebi uplaćivala staž.
Jasno mi je. Koji put ici raditi i placu potrositi na to da radis i platis odlazak na posao (ici na posao je trosak) i cuvanje djece bas i nema smisla.
Quote:
Moja situacija je takva da živim sama s troje djece 6mj.godišnje, muž radi vani,što se novaca tiče smo ok i zasad sam u dilemi da li poslati najmlađu u vrtić ili ne.
Ovisi koliko je stara. Ako ima 4 ili vise, moje je misljenje da je to korisno.
(vani? na brodu, pa je 6 mjeseci slobodan..ili ...tko ima 6 mjeseci slobodno?)
Quote:
Malog od prijateljice čuva penzionerka i plaća joj je 3500kn. Čuva ga samo dok joj je muž na brodu i žena je sretna s tim novcima.
Pa to je vec solidna cifra (iako ispod neke normalne place), jer mnoge to rade (koliko sam do sada pohvatala) i za manje, tako da s tim moze biti zadovoljna.
Za penzionerku je to prihvatljivo.Za zenu koja ne moze naci posao (da prehrani sebe i djecu) to vec nije bas osobita opcija...iako ce izbivati 8 sati (+put) jer joj to nije dovoljno za potrebe.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom