Pogledaj jedan post
Old 09.12.2005., 13:55   #40
Quote:
magriz kaže:

isto tako mogu biti prisutne bakterije i ako su nitriti negativni i urinokultura negativna.
za negativni nalaz nitrita sam pretpostavila da ne mora znaciti odsustvo bakterija. pozitivni pak znaci da neke b. jesu prisutne.

ali bakterije mogu biti prisutne (a nitriti negativni) a da to nema veze s infekcijom. jednostavno, uzorak se ne uzima sterilno.

ja sam stvarno pomislila, nakon sto sam i sama vidjela da mi je urin bljak (zamucen od vaginaleta) a infekcije nemam, da su to "dosta bakterija" napisali tek tako, bez mikroskopskog pregleda, samo na osnovu izgleda koji fakat nije bio reprezentativan.

magriz, mogu te jos nesto pitati, malo je off topic: zasto se kod odredjivanja ukupne kolicine albumina u 24-satnom urinu ne uzima u obzir faza menstrualnog ciklusa? u vrijeme ovulacije vecina zena luci puno cervikalne sluzi, za koju pretpostavljam da u sebi sadrzava neke proteine, ne znam radi li se bas o albuminu... i sad, sto ako pri piskenju dio sluzi zavrsi u urinu? dijagnosticiraju ti nefropatiju?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom